משה קצב משתחרר מכלא מעשיהו, רויטרס

בשל מעצר הבית הלילי: קצב עתר לבית המשפט נגד ועדת השחרורים

פרסום ראשון • הנשיא לשעבר והאנס המורשע הגיש עתירה נגד החלטת הוועדה, שדחתה את בקשתו לבטל את תנאי מעצרו. קצב גם דחה את טענת המשטרה כי הוא עדיין מהווה סכנה לציבור

נשיא המדינה לשעבר, משה קצב, עתר היום (חמישי) לבית המשפט המחוזי מרכז נגד החלטת ועדת השחרורים, שדחתה את בקשתו לבטל את תנאי מעצר הבית שלו, בהם מעצר הבית הלילי.

בעתירה שהוגשה באמצעות פרקליטיו, עורכי הדין שני אילוז וציון אמיר, טען קצב כי הרשות לשיקום האסיר תמכה בבקשתו, וקבעה כי ביטול זה הינו המשך ישיר לטיפול אותו הוא עובר, דבר שאמור לעזור בקידום שיבתו לחברה כאזרח מן המניין.

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

חשד: ישראלי המתגורר בטקסס רצח את בתו והתאבד

דיווח: סין מתכננת לבנות מחנות פליטים על הגבול עם צפ' קוריאה

המנתח הודה: כתב את ראשי התיבות שלו על כבדי אדם במהלך ההשתלות

כמו כן, הנשיא לשעבר דחה את טענת המשטרה כי הוא עדיין מהווה סכנה לציבור, וטען כי "אמירה זו לא רצינית, לא אחראית ותלושה מהמציאות".

כזכור, בספטמבר האחרון פורסם לראשונה בחדשות עשר כי הרשות לשיקום האסיר פנתה לוועדת השחרורים בבקשה לבטל את תנאי מעצר הלילה של נשיא המדינה לשעבר והאנס המורשע.

בפנייה נכתב כי תנאי מעצר הלילה אינם רלוונטיים, כיוון שהם אינם גורמים להפחתת הסיכון הנמוכה מקצב, ורק מסייעים לתחושת הנרדפות שלו. לדברי הרשות, קצב מעוניין לשקם את הקשר עם משפחתו ועניין תנאי השחרור מעיק עליו.

שני אילוז, הפרקליטה של נשיא המדינה לשעבר משה קצב
 

שני אילוז, הפרקליטה של נשיא המדינה לשעבר משה קצב ללא קרדיט

 

ציון אמיר, פרקליטו של קצב, הגיב לעתירה: "הגיע הזמן שיעזבו את הנשיא לשעבר משה קצב לנפשו ויניחו לו לחזור לשגרת חיים מלאה. הרעיון שעומד מאחורי ההחלטה להשאירו במעצר בית לילי הוא מטופש ונבזי".

 עו"ד ציון אמיר, פרקליטו של משה קצב
 

עו"ד ציון אמיר, פרקליטו של משה קצב חדשות עשר