הנייה בצעדת 30 לחמאס: "לירושלים הולכים מיליוני שהידים"

מעל מאה אלף איש הגיעו לצעדה, כדי לציין את חגיגות השלושים להיווסדו של ארגון הטרור. יו"ר הלשכה המדינית של החמאס התייחס לסוגיית ירושלים וקרא להפיל את "עסקת המאה"

בווידאו: תקיפות צה"ל בעקבות ירי הרקטות מעזה

מעל מאה אלף מתומכי חמאס הגיעו היום (חמישי) לצעדה בעזה, שציינה 30 שנה להקמת הארגון. מוקד החגיגות השנה היה בסימן "ההתנגדות היא החלטתנו והאחדות בחירתנו".

במסגרת אירועי חגיגות השלושים נערכו ברחבי רצועת עזה מצעדים צבאיים ותהלוכות של הזרוע הצבאית וגדודי עז א-דין אל-קסאם. בעצרת המרכזית נאם יו"ר הלשכה המדינית של הארגון, אסמאעיל הנייה, ששלהב את קהל ההמונים עם הקריאה "לירושלים הולכים מליוני שהידים".

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

חשד: ישראלי המתגורר בטקסס רצח את בתו והתאבד

דיווח: סין מתכננת לבנות מחנות פליטים על הגבול עם צפ' קוריאה

שוודיה: החשודים בתקיפת בית הכנסת - סורי ופלסטיני

"הדור הזה - הפלסטיני, הערבי והמוסלמי, לא ירשום על עצמו שניתן להעביר את החלטת טראמפ", קרא הנייה מעל הבמה. בהתייחסו לסוגיית ירושלים, אמר כי "מטרתנו השנייה היא להפיל את מה שנקרא 'עסקת המאה'. עלינו להפוך כל יום שישי ליום למען ירושלים. אני מבקש מכל אנשי הדת לדבר ולשמור את ירושלים. כל יום שישי , כל האומה צריכה לצאת עד אשר תיפול ההחלטה הזו".

עוד הוסיף הנייה: "אנחנו רוצים לבנות בריתות חזקות פה עם כוחות באזור. אנחנו מברכים את כל מי שתומך בירושלים. האומה שלנו היום צריכה לשכוח את המאבקים שלה ולכוון את המצפן שלה לירושלים. חמאס תמשיך ותחזק בניית בריתות באזור על מנת לבלום את הפרויקט הציוני אמריקאי באזור".

בתוך כך, כוחות צה"ל פשטו הלילה על האוניברסיטאות בכפרים אבו דיס וביר זית, והחרימו חומרי תעמולה של חמאס שהוכנו לצורך חגיגות ה-30. בנוסף פשטו הכוחות על בית דפוס בעיר חברון, שבו וצרו חומרים מסיתים לטרור. במסגרת הפעילות הוחרמו כרזות, דגלים, פוסטרים וחומרים המסיתים לטרור.

 החרמת חומרי תעמולה של חמאס בגדה
 

החרמת חומרי תעמולה של חמאס בגדה (דובר צה"ל)

 

המתיחות בדרום המשיכה הלילה ואתמול כאשר אזעקת צבע אדום הופעלה אמש בעיר שדרות, במועצה האזורית שער הנגב, במועצה האזורית שדות נגב ובמועצה האזורית חוף אשקלון. שתי רקטות יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל מעל שמי שדרות. רקטה נוספת נפלה בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול, מבלי שנשמעה אזעקה לפני כן.

פרמדיקים של מגן דוד אדום העניקו טיפול רפואי לגבר כבן 30 שנחבל ברגלו במהלך ריצה למרחב המוגן ולשני נפגעי חרדה. בעקבות הירי מעבר ארז נסגר.

בחשבון הפייסבוק בערבית של מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב פולי מרדכי, נכתב כי אחת מהרקטות ששוגרו פגעה בבית ספר של אונר"א ברצועה. "תושבי עזה, חשוב שתדעו: הרקטה פגעה בבית הספר הציבורי ע׳אזי אלשוא בבית חאנון והרסה כיתת לימוד שם! זוהי מתנת חמאס לתושבי עזה לרגל חגיגות ה-30 לחמאס", נכתב.

 יירוט רקטה מעל שמי שדרות
 

יירוט רקטה מעל שמי שדרות( דביר כהן)

 

בתגובה צה"ל תקף הלילה שלושה יעדים של חמאס ברצועת עזה. לפי דובר צה"ל, היעדים שימשו כאתרי אימון ולאיחסון אמצעי לחימה. בהודעת צה"ל נכתב: "מדינת ישראל לא תאפשר פגיעה או ניסיון פגיעה באזרחיה ותוסיף להגן עליהם ועל ריבונותה באופן חד ונחרץ. חמאס, השולט ברצועת עזה, מצעיד את תושבי עזה לחיי עוני, הרס וייאוש ועליו מוטלת האחריות למצב".

על פי דיווח פלסטיני, שלושה טילים ישראלים שוגרו לעבר מתקן השייך לזרוע הימית של חמאס בדרומית מערבית לעזה ותקיפה נוספת, בחמישה טילים, בוצעה נגד מתקן בתל אל-הווא, דרומית מערבית לעזה. תקיפה שלישית, כך על פי הדיווח, כוונה לעבר מתקן של הזרוע הימית של החמאס מערבית לדיר אל-בלאח, שבמרכז הרצועה. ממשרד הבריאות הפלסטיני נמסר כי לא ידוע על נפגעים כתוצאה מהתקיפות.