בתגובה לירי בדרום: חיל האוויר תקף מטרות חמאס ברצועת עזה

צה"ל תקף שלושה יעדים של הארגון, זאת בעקבות ירי הרקטות אל עבר יישובי הדרום. לפי דובר צה"ל, היעדים שימשו כאתרי אימון ולאיחסון אמצעי לחימה

צה"ל תקף הלילה (חמישי) שלושה יעדים של חמאס ברצועת עזה, זאת בעקבות ירי הרקטות אתמול אל עבר יישובי הדרום. לפי דובר צה"ל, היעדים שימשו כאתרי אימון ולאיחסון אמצעי לחימה.

בהודעת צה"ל נכתב: "מדינת ישראל לא תאפשר פגיעה או ניסיון פגיעה באזרחיה ותוסיף להגן עליהם ועל ריבונותה באופן חד ונחרץ. חמאס, השולט ברצועת עזה, מצעיד את תושבי עזה לחיי עוני, הרס וייאוש ועליו מוטלת האחריות למצב".

על פי דיווח פלסטיני, שלושה טילים ישראלים שוגרו לעבר מתקן השייך לזרוע הימית של חמאס בדרומית מערבית לעזה ותקיפה נוספת, בחמישה טילים, בוצעה נגד מתקן בתל אל-הווא, דרומית מערבית לעזה. תקיפה שלישית, כך על פי הדיווח, כוונה לעבר מתקן של הזרוע הימית של החמאס מערבית לדיר אל-בלאח, שבמרכז הרצועה. ממשרד הבריאות הפלסטיני נמסר כי לא ידוע על נפגעים כתוצאה מהתקיפות. 

בווידאו: תיעוד מהתקיפה (על פי דיווח פלסטיני)

אמש, אזעקת צבע אדום הופעלה בעיר שדרות, במועצה האזורית שער הנגב, במועצה האזורית שדות נגב ובמועצה האזורית חוף אשקלון. שתי רקטות יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל מעל שמי שדרות. רקטה נפלה בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול, מבלי שנשמעה אזעקה לפני כן.

פרמדיקים של מגן דוד אדום העניקו טיפול רפואי לגבר כבן 30 שנחבל ברגלו במהלך ריצה למרחב המוגן ול-2 נפגעי חרדה. בעקבות הירי מעבר ארז נסגר.

בחשבון הפייסבוק בערבית של מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב פולי מרדכי, נכתב כי אחת מהרקטות ששוגרו פגעה בבית ספר של אונר"א ברצועה. "תושבי עזה, חשוב שתדעו: הרקטה פגעה בבית הספר הציבורי ע׳אזי אלשוא בבית חאנון והרסה כיתת לימוד שם! גורמי הטרור בעזה מוכיחים בצורה חד משמעית את מה שאנחנו חוזרים ואומרים: הם משמידים את עתיד ילדיהם במו ידיהם. רק לחשוב מה היה קורה אם הרקטה הייתה משוגרת במהלך היום כאשר הכיתה מלאה בילדיכם - זוהי מתנת חמאס לתושבי עזה לרגל חגיגות ה-30 לחמאס", נכתב.

בעקבות הירי ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, אמר כי הוא "מצפה מראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל להכות בארגוני הטרור ללא רחם. לא נסבול את המשך הירי לעבר העיר שדרות. טפטוף זו לא תכנית עבודה".

 יירוט רקטה מעל שמי שדרות
 

יירוט רקטה מעל שמי שדרות( דביר כהן)

 

תקיפה זו מצטרפת לתקיפות נוספות שבוצעו בימים האחרוניםץ אמש צה"ל תקף בעזה בתגובה לרקטה שנורתה לעבר ישראל. חיל האוויר תקף מתחם צבאי של ארגון חמאס בדרום רצועת עזה, בתגובה לירי לעבר שטח ישראל. שלשום בוצעו שני שיגורים לעבר ישראל. זמן קצר לפני חצות, מערכת כיפת ברזל יירטה רקטה מעל אשקלון וצה"ל תקף בתגובה. בתגובה, דובר צה"ל מסר כי מטרות חמאס בצפון הרצועה הותקפו בירי טנק ובירי של חיל האוויר. 

כמה שעות לפני השיגור לאשקלון, בוצע שיגור לעבר שטח ישראל. נפילה אחת אותרה במועצה האזורית אשכול ואזעקת צבע אדום נשמעה בבסיס צבאי שנמצא בגזרה. הפלסטינים דיווחו כי בתגובה, צה"ל תקף בארטילריה ובטנקים באזור חאן יונס.