כיפת ברזל יירטה 2 רקטות בשמי שדרות; רקטה נפלה בשטח פתוח

בצל המתיחות סביב הכרזת טראמפ על י-ם, רקטות נורו מהרצועה לעבר יישובי עוטף עזה, 2 מהן יורטו. רקטה נוספת ששוגרה התפוצצה בבי"ס ברצועה. עקב הירי ישנה נפגעת חרדה אחתת

אזעקת צבע אדום הופעלה הערב (רביעי) בעיר שדרות, במועצה האזורית שער הנגב, במועצה האזורית שדות נגב ובמועצה האזורית חוף אשקלון.

2 רקטות יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל מעל שמי שדרות. רקטה נפלה בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול, מבלי שנשמעה אזעקה לפני כן. פרמדיקים של מגן דוד אדום העניקו טיפול רפואי לגבר כבן 30 שנחבל ברגלו במהלך ריצה למרחב המוגן ול-2 נפגעי חרדה. בעקבות הירי מעבר ארז נסגר.

בחשבון הפייסבוק בערבית של מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב פולי מרדכי, נכתב כי אחת מהרקטות ששוגרו פגעה בבית ספר של אונר"א ברצועה. "תושבי עזה, חשוב שתדעו: הרקטה פגעה בבית הספר הציבורי ע׳אזי אלשוא בבית חאנון והרסה כיתת לימוד שם! גורמי הטרור בעזה מוכיחים בצורה חד משמעית את מה שאנחנו חוזרים ואומרים: הם משמידים את עתיד ילדיהם במו ידיהם. רק לחשוב מה היה קורה אם הרקטה הייתה משוגרת במהלך היום כאשר הכיתה מלאה בילדיכם - זוהי מתנת חמאס לתושבי עזה לרגל חגיגות ה-30 לחמאס", נכתב.

בעקבות הירי ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, אמר כי הוא "מצפה מראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל להכות בארגוני הטרור ללא רחם. לא נסבול את המשך הירי לעבר העיר שדרות. טפטוף זו לא תכנית עבודה".


 

 יירוט רקטה מעל שמי שדרות
 

יירוט רקטה מעל שמי שדרות( דביר כהן)

 

אמש צה"ל תקף בעזה בתגובה לרקטה שנורתה לעבר ישראל. חיל האוויר תקף מתחם צבאי של ארגון חמאס בדרום רצועת עזה, בתגובה לירי לעבר שטח ישראל. מדובר בשיגור עשירי תוך פחות משבוע. 

התרעת צבע אדום נשמעה במועצה האזורית חוף אשקלון ביישובים יד מרדכי ונתיב העשרה. תושבים באזור דיווחו על קול פיצוץ שנשמע. מצה"ל נמסר כי לא אותרה נפילה עדיין. על פי ההערכות מדובר בארגון סלפי שמנסה להגביר את המתיחות ולגרום לעימות צבאי בין חמאס לישראל.

אתמול בוצע שיגור לעבר ישראל מאזור אל-עטטרה בצפון רצועת עזה. מצה"ל נמסר כי השיגור נכשל ונפל בשטח הרצועה. במהלך השבוע האחרון בוצעו 10 שיגורים לעבר שטח ישראל.

שלשום בוצעו שני שיגורים לעבר ישראל. זמן קצר לפני חצות, מערכת כיפת ברזל יירטה רקטה מעל אשקלון וצה"ל תקף בתגובה. הירי גרם להפעלת אזעקת צבע אדום גם במועצה האזורית חוף אשקלון. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק כתוצאה מהשיגור. דובר צה"ל מסר כי מטרות חמאס בצפון הרצועה הותקפו בתגובה לירי לישראל, בירי טנק ובירי של חיל האוויר. "צה"ל רואה בארגון הטרור חמאס האחראי הבלעדי למתרחש ברצועת עזה", נמסר. 

כמה שעות לפני השיגור לאשקלון, בוצע שיגור לעבר שטח ישראל. נפילה אחת אותרה במועצה האזורית אשכול ואזעקת צבע אדום נשמעה בבסיס צבאי שנמצא בגזרה. הפלסטינים דיווחו כי בתגובה, צה"ל תקף בארטילריה ובטנקים באזור חאן יונס.