אזרחים בסיאול על רקע שלט המפנה למקלט, רויטרס

רוחות המלחמה ממשיכות לנשב בחצי האי הקוריאני

רוחות המלחמה ממשיכות לנשב בחצי האי הקוריאני. הדור הצעיר פחות מוטרד ממלחמה עם הצפון, בעוד הדוק הוותיק יותר מודאג: "אני מתחיל לאבד תקווה"

פחות משעה נסיעה צפונה מסיאול מתחילים לראות את גדר הגבול, קו הגבול הצבאי האחרון בין המדינות.  מעבר הגבול הזה הפך להיות מוקד עלייה לרגל לדרום קוריאנים, כאן הם מביעים את התקווה לאיחודה של קוריאה, לאיחוד עם אחיהם מצפון.

"יום אחד שתי הקוריאות יתאחדו, כך אני מאמינה, ומשפחת קים תתפרק כי דיקטטורה לא יכולה להימשך זמן רב כל כך", אמרה אתמול (שני) מינג יונג צ'אנג, מורה לאנגלית בקוריאה הדרומית.

לכתבות נוספות בנושא:

דיווח: הטילים החדשים של קוריאה הצפונית - מרוסיה ומאוקראינה

ארה"ב: מכינים אופציות צבאיות נגד קוריאה הצפונית למקרה של כישלון הסנקציות
המתיחות בחצי האי הקוריאני - תושבי סיאול לחדשות 10: "פוחדים יותר מטראמפ מאשר מקים"

עעל רקע המשבר עם צפון קוריאה שסופו לא נראה עדיין באופן הגיע לסיאול הרמטכ"ל האמריקני, ואמר כי האופציה הצבאית עדיין על השולחן אם ייכשלו הסנקציות, אך האופציה הדיפלומטית נותרה האופציה המועדפת על ארצות הברית לפתרון המשבר.

בינתיים בגואם, שאוימה על ידי קוריאה הצפונית בתקיפה בשל הבסיסים האמריקניים המצויים בשטחה, הרשויות מייעצות לתושבים כיצד להתכונן למקרה הגרוע מכל. שליח CNN דיווח לחדשות 10 כי אין סימנים לפאניקה בקרב התושבים, אך ישנם סימנים ניכרים ומובנים של דאגה. "זה משוגע. כולם פה מתנהגים כאילו זו לא בעיה, אבל אני חושב שזו בעיה ענקית עבורנו", אומר תושב האי ויקטור בילון.