מייק פנס, סגן נשיא ארה"ב, רויטרס

מחזיק מפתחות כנסיית הקבר: "לא אקבל את פני סגן נשיא ארה"ב"

אדיב ג'ודה אל-חוסיני הסביר כי בעקבות הצהרת טראמפ על ירושלים בירת ישראל, ה יסרב לקבל את פני פנס. בנוסף, דרש מראשי כנסיות אחרים להחרים את הביקור

מחזיק מפתחות כנסיית הקבר בעיר העתיקה בירושלים, אדיב ג'ודה אל חוסיני, אמר היום (רביעי) כי יסרב לקבל את פני סגן נשיא ארצות הברית מייק פנס.

"כמשפחה פלסטינית לאומית האמונה על מפתחות הכנסייה  מתקופת סלאח א-דין, אנו מסרבים בתוקף לקבל את פניו בעקבות הצהרת הנשיא טראמפ על ירושלים בירת ישראל", אמר אל-חוסיני, "אנחנו דורשים מראשי הכנסיות בירושלים להחרים גם את הביקור".

כתבות נוספות בחדשות עשר >>

הותר לפירסום: סוכלה תוכנית חמאס לחטיפת ישראלים במהלך חנוכה

"הזנחה לאור יום": קשישה ערירית חיה בתנאים קשים בדירת עמידר

אבו מאזן שיבח את המהומות בהר הבית: "הצהרת טראמפ לא תעבור"

לאחרונה אמר בכיר הרשות הפלסטינית ג'יבריל רג'וב גם כן כי סגן הנשיא "אינו מוזמן לשטח הרשות", שיבקר בירושלים ובקהיר וינאם בכנסת. בתחילת השבוע הצהיר הבית הלבן כי החלטת הרשות היא "מצערת".

פנס יהיה הבכיר האמריקאי הראשון שנואם בכנסת מאז הנשיא ג'ורג' בוש הבן, לפני קרוב לעשור. היוזמה לנאום בכנסת הגיע מצידו של פנס והיא נענתה בחיוב. סגן הנשיא יגיע לכנסת ב-18 בדצמבר בשעות הצהריים, יתקבל בטקס חגיגי, יקיים פגישת עבודה עם יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ויישא את הנאום בפני חברי הכנסת.


נאומו של פנס צפוי לעסוק בברית בין ישראל לארה"ב ולהתייחס באופן נרחב לתכנית הגרעין האיראנית ופעילותה במזרח התיכון. פנס לא צפוי לעסוק באופן ספציפי בקידום יוזמת השלום של הנשיא טראמפ, אולם ככל הנראה גם סוגיה זו תזכה להתייחסות מצידו.