ההאקר שביצע את מתקפת הסייבר - צעיר בן 20, fotlia

ההאקר שביצע את מתקפת הסייבר על "אובר": צעיר בן 20

לאחר שנודע כי בשנה שעברה האקרים פרצו למערכת חברת המוניות וגנבו את פרטיהם של 57 מיליון משתמשים ונהגים, כעת נחשף כי האחראי לכך הוא צעיר מפלורידה שקיבל תשלום של 100 אלף דולר בכדי שלא יגלה על כך וימחק את הנתונים שאסף

לאחר שבחודש שעבר נודע כי חברת המוניות "אובר" הסתירה את דבר הפריצה למערכותיה וגניבת פרטים של 57 מיליון משתמשים בשנה שעברה, היום (חמישי) נחשף כי צעיר כבן 20 מפלורידה הוא האחראי למתקפת הסייבר.

 

עוד התגלה כי דמי השתיקה ששילמה לו החברה, בסך 100 אלף דולר, הועברו אליו דרך מערכת ה-"bug bounty", שנועדה לתגמל חוקרי אבטחה שמוצאים פגמים בתוכנה ומדווחים עליהם לחברה.

 

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

קוריאה הצפונית: "איומי ארה"ב הופכים את המלחמה לבלתי נמנעת"

הכרזת טראמפ: הימור מסוכן - ללא משמעות מעשית בשנים הקרובות

התחזית: היום קר מהרגיל לעונה, סוף השבוע צפוי להיות נעים

 

שילמה דמי שתיקה בסך 100 אלך דולר. חברת
 

שילמה דמי שתיקה בסך 100 אלך דולר. חברת "אובר"(רויטרס)

במסגרת הפריצה נגנבו גם כתובות מייל, מספרי טלפון ושמותיהם ומספרי הרישיון של כ-600 אלף נהגי אובר ברחבי העולם.

 

דרה קוסרשאהי, מנכ"ל החברה החדש שמונה באוגוסט, הצהיר כי שני עובדים בסניף האמריקני של החברה פוטרו ברגע שגילה שהפריצה כוסתה במשך זמן כה רב: "כל זה לא היה צריך לקרות, ולא אנסה לתרץ את זה". לדבריו, הפריצה התרחשה באוקטובר 2016, אך הוא גילה עליה זה עתה

 

החברה הצהירה כי למשתמשי אובר אין כל סיבה לדאגה, שכן אין כל עדות למרמה, ואילו לנהגים החברה תציע שירות הגנה מפני גניבת זהות ומעקב אחר השימוש בכרטיסי האשראי שלהם, בחינם. "בעוד איני יכול לשנות את העבר", אמר המנכ"ל, "אני מבטיח שנלמד מהטעויות שלנו. אנחנו לומדים את האופן שבו אנחנו עושים עסקים כדי להרוויח את אמון לקוחותינו"..