ראשי רשויות בדואים: מביעים צער ומגנים את הפיגוע

לאחר הפיגוע שבו נרצח רון קוקיא, הגיעו ראשי רשויות בנגב לערד ונפגשו עם ראש העיר ניסן בן חמו. קרובי משפחה של שני החשודים ברצח: "המשפחה מגנה את זה בצורה הכי גבוהה שיש. הם בהלם"

  • פורסם ב:
  • 05/12/2017 10:56
  • |
  • עודכן ב:
  • 05/12/2017 10:56
  • |
  • כתבים:
  • אלמוג בוקר

ראשי מועצות בדואיות בדרום הגיעו היום (שלישי) לערד, בה נרצח החייל רון קוקיא, נפגשו עם ראש העיר ניסן חמו, וגינו את המעשה.

 

ראש המועצה המקומית חורה, מוחמד אל-נבארי אמר: "המקרה הזה זיעזע את כולם. יש להוציא אמירה ברורה מהחברה וצריך להוקיע את זה. אנחנו אתך לאורך כל הדרך, הוכחנו גם במפגשים שונים שאנחנו עובדים למען מטרה משותפת".

 

לכתבות נוספות בנושא >>

לאחר הפיגוע - תושבי ערד חוששים: "הכתובת הייתה על הקיר"

הותר לפרסום: שני אחים בדואים מהנגב נעצרו בחשד לרצח בערד

"הלב נקרע לגזרים": סמל רון קוקיא הובא למנוחות

 

ראש עיריית רהט טלאל אל-קרנאוי מסר את תנחומיו למשפחת קוקיא ולבני העיר. "אנחנו כואבים את כאבכם ומגנים בתוקף רצח של חייל חף מפשע", אמר, "זה לא מקובל עלינו ואנחנו מוקיעים את המקרה. אנחנו חיים 70 שנה בדו קיום ופיתוח משותף. המקרה מזעזע אותנו לא פחות ממה שמזעזע אתכם. לא לזה אנחנו מחנכים".

 

עוד הוסיף כי "אנחנו חשים את כאב המשפחה כמו אחד מהבנים שלנו - זה הבן שלנו וזה מזעזע אותנו. איך זה קרה? צריך לעשות בדק בית וחשבון נפש. לא צריך לעשות הכללות ועשבים שוטים צריך לעקור מהשורש ולטפל לפי החוק. מי שעשה את המקרה צריך לקבל עונש במסגרת החוק".

 

הביעו זעזוע עמוק מהפיגוע. ראשי הרשויות הבדואים בפגישה עם ראש עיריית ערד
 

הביעו זעזוע עמוק מהפיגוע. ראשי הרשויות הבדואים בפגישה עם ראש עיריית ערד(ירון רבינוביץ, עורך עיתון הצבי)

ראש מועצת ערערה בנגב נאיף אבו עראר הוסיף: "דברתי עם הצוות וחשבתי לארגן תהלוכה ביישוב נגד הרצח. אנחנו עובדים ביחד בשביל לשפר ולקדם את היישובים ואנחנו בודקים איך לשלב את הצעירים בחברה הישראלית איך נחזק את הדו קיום בין המשפחות. אנחנו מגנים בתוקף את האירוע ושלא ידעו צער".

 

עוד השתתף בפגישה ראש מועצת אל קסום, ג'בר אבו כף, שאמר: "אנחנו צריכים להוקיע את כל הדברים הרעים שיש באוכלוסיה שלנו. אנחנו צריכים לשמור על הילדים שלנו ולבדוק מה הילד שלנו קורא ומה הוא עושה. אנחנו צריכים להשפיע בחינוך של הילדים שלנו. יש להכות ביד קשה במי שעושים דברים רעים".

 

ראש עיריית ערד בן חמו הביע הערכה לראשי המועצות והודה להם. "כמנהיגי ציבור האמירה הברורה והגינוי והאמירה שמדובר בעשבים שוטים היא אמירה חשובה, מסתכלים עלינו נבחרי ציבור מה אנחנו עושים ולאן אנחנו מובילים. נכון לבוא ולהגיד בצורה אמיצה ולא לחפש תרוץ כזה או אחר, אלא להגיד נכון מקרה קרה, צריך לעקור מהשורש כי אין לזה מקום".

 

עוד אמר בן חמו כי יש לבדוק את המקרה לעומק, להבין מדוע התרחש המקרה על מנת שלא יישנה. "גדלנו עם הפזורה ביחד זה עוגן כלכלי מסחרי", אמר ראש העיר, . אנחנו עושים כל כך הרבה דברים יפים בנגב יחד ואין שום סיבה שזה לא ימשיך. גם לציבור שלי אני קורא, חברים, צריך לקחת הכל בפרופורציות. קרה מקרה טראגי ומבחינתנו זה אסון, אבל עדיין לפרק מערכת יחסים כזאת ארוכה זה הכי קל. צריל לראות איך ממשיכים למרות המקרה הקשה".

 

זירת הפיגוע בערד שבו נרצח החייל רון קוקיא
 

זירת הפיגוע בערד שבו נרצח החייל רון קוקיא(חדשות 10)

גם חברי "בלאדי - תל שבע", פורום חברתי בישוב, גינו את המעשה. "לאורך השנים האשמנו, באנו בטענות, התלוננו, די, לא עוד", כתב ראש הפורום סגר אבו סריחאן, "העובדה כי צעירים מהאוכלסייה וצדואית עשו מעשה נורא שכזה מחייבת אותנו בחשבון נפש כללי. חשבון זה צריך לכלול חשיבה על חינוך ילדינו,על התפקיד, שאנו מייעדים לעצמנו בנגב ובכלל בחברה".

 

עוד כתב אבו סריחאן: "אנו מגנים את הרצח הנפשע בכל פה ומצד שני עלינו לקחת את האחריות על חיינו ועל חינוך ילדינו. נמנע את המעשה הבא בכך שנדרוש חינוך טוב יותר, נקיים דיאלוג משותף עם הממסד על חיינו כאן בנגב, אנו לא זרים כאן אלא חלק מהמדינה והחברה. עלינו מוטל לבצע את הצעד הראשון. אנו מזמינים את כל ראשי הרשויות, מנכ"ל משרד החינוך ומפקד מחוז הדרום במשטרה, לנהל דיאלוג אמיתי ופתוח שתכליתו מניעת פשעים נוספים".