פרקליט המדינה הורה למשטרה לפתוח בבדיקה בעניינו של דני דנון

לאחר פרסום התחקיר שהציג הקלטות ותכתובות המעידות על מנגנון שהקים שגריר ישראל באו"ם לחלוקת תפקידים לעשרות פעילי ליכוד מכספי ציבור בתמורה לתמיכה פוליטית, הורה שי ניצן לקיים בדיקה נגדו. דנון הכחיש בשבוע שעבר את הטענות נגדו

בווידאו: כתבתו של גיל תמרי על משלחת פעילי ליכוד באירועי כ"ט בנובמבר, שיזם דני דנון


לאחר פרסום תחקירו של כתב "החדשות" עמית סגל אודות מנגון שהקים שגריר ישראל באו"ם לחלוקת תפקידים לעשרות פעילי ליכוד מכספי ציבור בתמורה לתמיכה פוליטית, פרקליט המדינה שי ניצן הורה הערב (שני) למשטרה לפתוח בבדיקה נגדו.

 

בתגובה לכך נמסר מטעמו של דנון: "כל פעולותיו של השגריר דנון בתפקידיו הציבוריים היו תמיד בהתאם לכל הכללים והנהלים ומן הסתם הבדיקה תאשר זאת גם כן. במקביל, אנחנו מקווים שבדיקה דומה תיערך גם במחלקות אחרות של ההסתדרות הציונית וקק״ל שבראשן עומדים נציגים פוליטיים ממפלגות אחרות כמו מרצ, המחנה הציוני ומפלגות נוספות".

 

בשבוע שעבר הגיב דנון לתחקיר ואמר: "חשוב לי לציין שאני פעיל בשירות הציבורי למעלה מעשרים שנה בתפקידים רבים. מעולם לא נפל שום דופי בהתנהלות שלי".

 

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

גורם אכיפה בכיר: "ביטן סיים את הקריירה הפוליטית שלו"

רצח החייל בערד: לא נמצאה הכוונה מבחוץ - ייתכן שהושפעו מדאע"ש

ענבל אור מול המצלמות בביהמ"ש: "נזרקתי לרחוב, ניסו לחסל אותי"

 

עוד הוא הוסיף כי "במוסדות הלאומיים יש חלוקה של מחלקות על בסיס מפלגתי. גם לתנועת הליכוד יש מחלקה אחת מתוך 11 מחלקות שבראשה עומד איש ליכוד ואני מאמין שבמוסדות הלאומיים יש מקום לחברים מתנועת מרצ, לחברים מתנועת העבודה וגם לחברים מתנועת הליכוד", אמר דנון בשולי הטקס לציון כ"ט בנובמבר באו"ם".

 

 

"מעולם לא נפל דופי בהתנהגותי". שגריר ישראל באו"ם, דני דנון(ללא קרדיט)