הפגנה מול שגרירות ארה"ב בת"א על רקע הכרזת טראמפ, מיכה ריז'וב

עם דגלי פלסטין: ערביי ישראל הפגינו מול שגרירות ארה"ב בת"א

עשרות בני אדם הגיעו לרחוב הירקון כדי למחות על הכרזת טראמפ בנוגע לירושלים. הם הניפו דגלי הרשות הפלסטינית וקראו בקול: "החוק הבינלאומי קובע שירושלים ערבית"

המחאה הערבית נגד הכרזת טראמפ הגיעה לתל אביב: עשרות אנשים הגיעו הערב (שלישי) לשגרירות ארצות הברית בתל אביב והפגינו נגד החלטת טראמפ להעביר את השגרירות לירושלים, שהוכרה כבירת המדינה. המפגינים הניפו דגלי פלסטין וקראו בקול: "החוק הבינלאומי קובע שירושלים ערבית".

נוסף על כך, המפגינים נשאו שלטים עם הכיתוב "אלקודס בירת פלסטין" ותמונה של טראמפ בדמות נחש צפע עם הכיתוב "ארה"ב ראש הנחש". בין המשתתפים גם חברי כנסת מהרשימה המשותפת: אחמד טיבי, יוסף ג'בארין, טלאב אבו עראר, עבד אלחכים חאג' יחיא.

ההפגנה, שנערכה ביוזמת ועדת המעקב העליונה לענייני הציבור הערבי בישראל, הינה מפגן כוח מקדים לפני הפגנה נוספת שצפויה להיערך ביום שישי הקרוב בסח'נין.

 הפגנה מול שגרירות ארה"ב בת"א נגד הכרזת טראמפ
 

הפגנה מול שגרירות ארה"ב בת"א נגד הכרזת טראמפ מיכה ריז'וב

 

מוקדם יותר היום הפגינו עשרות חברי תנועת "עומדים ביחד" וקבוצת "שכנים של שלום" בוואדי ערה במחאה על דברי שר הביטחון, אביגדור ליברמן, שקרא לחרם על תושבי האזור ותקף את חברי הכנסת מטעם הרשימה המשותפת במליאת הכנסת אתמול: ״כל יום נרצחים במזרח התיכון כ-400 איש בתוך מדינות ערב, קרוב לאלף פצועים. בתימן נרצחו 160 איש ביום, למישהו אכפת?", אמר ליברמן מעל הדוכן. "תסתכלו כמה פיגועי טרור יש מדי יום, מישהו מדבר על פשעי מלחמה? אילו שיושבים כאן הם פושעי מלחמה, כל הרשימה המשותפת הם פושעי מלחמה".

ביום ראשון קרא שר הביטחון ליברמן, לחרם על תושבי ואדי ערה, לאחר שבסוף השבוע נערכה הפגנה נגד הכרזת ארצות הברית שבה יודו אבנים לעבר אוטובוס "אגד". "הערבים בוואדי ערה פועלים מתוכנו נגד המדינה, אין להם שום חלק מישראל והם חייבים להיות חלק מהרשות הפלסטינית", אמר ליברמן בריאיון לרשת ב', "אני קורא לאזרחי ישראל להחרים אותם, אין מה להיכנס לחנויות שם". 

יו"ר הרשימה המשותפת, חבר הכנסת איימן עודה, הגיב בחריפות לדבריו של ליברמן. "הקריאות לחרם על אזרחים רק משום מוצאם הלאומי והדתי מזכירות את המשטרים האפלים ביותר בהיסטוריה האנושית", אמר, "המחשבה שאדם כמו ליברמן מופקד על ביטחון המדינה צריכה להדאיג כל אזרח שפוי".