הלוויית הרב שטיינמן, חדשות עשר

הציבור החרדי אבל על הרב שטיינמן: "גדול הדור זה כמו אבא שלנו"

המונים ליוו בצהריים את המנהיג הרוחני והתחושות ברחוב החרדי, ובמיוחד בזה הליטאי - קשות. "הוא האבא הרוחני של הציבור והאומה. רבים רצו להגיע להלווייה ולא יכלו"

מאות אלפי בני אדם הגיעו להיפרד מהרב אהרן שטיינמן, לאחר שהלך לעולמו היום (שלישי) בגיל 104. מסע ההלוויה של הרב, שנחשב למנהיג המשפיע ביותר בציבור החרדי, נחשב לאחד מהגדולים ביותר של השנים האחרונות.

עבור מאות האלפים המאמינים שהגיעו במיוחד ללוות את הרב שטיינמן בדרכו האחרונה, מדובר במנהיג שמהווה עבורם משהו גדול יותר מעוד דמות רוחנית או פוליטית מן המניין. הרב שטיינמן הוביל את ציבור החרדים הליטאיים במשך תקופה ארוכה, דבר שהתבטא בכמויות האנשים שהגיעו ללוויה.

>> כתבות נוספות בנושא:

יורשו של שטיינמן: הכירו את הרב גרשון אדלשטיין

נפרדים מהרב שטיינמן: "התווה דרך לאינספור יהודים"

הרב אהרן שטיינמן הלך לעולמו בגיל 104

בשל העובדה שהרב ביקש בצוואתו האחרונה שיובא אל מקום קבורתו שש שעות בלבד לאחר מותו, הדבר גרם לקשיי התארגנות עבור חלק מהציבור שרצה להגיע ללוויה ולקבורה. כמות האנשים הגדולה שהגיעה גם נוגדת את בקשתו האחרונה של הרב, שגם ביקש שרק עשרה אנשים יגיעו להלווייתו.

חלק גדול מציבור מעריציו של הרב הגדירו את מותו כאל אובדן של דמות אב. "גדול הדור זה כמו האבא של הדור. הוא האבא הרוחני של הציבור והאבא הרוחני של האומה", סיפר אחד מפוקדי ההלוויה בריאיון ל"חמש עם רפי רשף". "כשגדולי הדור הולכים מאיתנו, זה כמו שלכל אחד, להבדיל, אבא שלו הולך. זו ההרגשה של כל אחד ואחד מאיתנו שנמצא פה. יש כל כך הרבה שרצו להגיע ולא יכלו להגיע ללוויה. אני מקווה שנזכה לנחמה בקרוב".

 משתתפים בהלוויית הרב אהרן שטיינמן
 

משתתפים בהלוויית הרב אהרן שטיינמן( דוברות המשטרה)