שוב ירי מעזה: רקטה יורטה מעל שמי אשקלון, צה"ל תקף בתגובה

רקטה נורתה מהרצועה לעבר העיר, ויורטה ע"י מערכת כיפת ברזל. אזעקת צבע אדום הופעלה גם במועצה האזורית חוף אשקלון. צה"ל הגיב בירי לעבר מטרות חמאס בצפון הרצועה

התחממות בגבול עזה: רקטה נוספת נורתה אתמול בערב (שני) מרצועת עזה, מערכת כיפת ברזל יירטה אותה מעל אשקלון וצה"ל תקף בתגובה.

הירי גרם להפעלת אזעקת צבע אדום גם במועצה האזורית חוף אשקלון. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק כתוצאה מהשיגור. דובר צה"ל מסר כי מטרות חמאס בצפון הרצועה הותקפו בתגובה לירי לישראל, בירי טנק ובירי של חיל האוויר. "צה"ל רואה בארגון הטרור חמאס האחראי הבלעדי למתרחש ברצועת עזה", נמסר.

 תקיפה של חיל האוויר בעזה
 

תקיפה של חיל האוויר בעזה(ללא קרדיט )

 

בתוך כך, הגיעו במהלך הלילה לבית החולים ברזילי שלושה בני אדם שנפגעו כתוצאה מריצה למרחב מוגן. מצבם הוגדר קל. השלושה טופלו במקום ושוחררו לביתם.

אתמול בערב, כמה שעות לפני השיגור לאשקלון, בוצע שיגור לעבר שטח ישראל. נפילה אחת אותרה במועצה האזורית אשכול ואזעקת צבע אדום נשמעה בבסיס צבאי שנמצא בגזרה. זהו השיגור השביעי מאז יום חמישי. הפלסטינים דיווחו כי בתגובה, צה"ל תקף בארטילריה ובטנקים באזור חאן יונס.

בסוף השבוע תקפו מטוסי חיל האוויר מטרות של ארגון חמאס ברצועת עזה, בתגובה לשיגור שלוש רקטות לעבר ישראל, בהן אחת שהתפוצצה בעיר שדרות וגרמה לנזק קל למספר רכבים. לא היו נפגעים כתוצאה מפיצוץ הרקטה, מלבד מספר בני אדם שלקו בחרדה, בהם אישה בת 52. חיל האוויר תקף שני אתרים לייצור אמצעי לחימה, מחסן לאמצעי לחימה ומתקן צבאי.

ביום ראשון הותר לפרסום כי צה"ל חשף מנהרת טרור נוספת. מדובר במנהרה הארוכה ביותר שחדרה לעומק שטחה של מדינת ישראל מאז מבצע צוק איתן. ראשיתה בתוך בית פרטי בחאן יונס וסופה בשדה בננות סמוך לנירים וניר עוז. אורכה של המנהרה כקילומטר אחד, היא מבוטנת והותקנו בה אמצעי תקשורת. על פי דו"צ, חמאס ייחס חשיבות רבה למנהרה שנחפרה במשך חודשים רבים, הייתה מחוזקת בקשתות וקווי תקשורת פרושים לאורכה. עם זאת, לא אותרו אמצעי לחימה בתוכה.

בווידאו: השיגור לעבר אשקלון

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס להשמדת המנהרה בשיחה עם עיתונאים במזנון הכנסת. "אנחנו שמים את זה כיעד, כמו ששום גורם בהיסטוריה לא הצליח לטפל בזה", אמר, "אנחנו שוללים את הנשק הזה באופן שיטתי מהאויבים שלנו".

"זה לא אומר שצריך להשתתף בתחרות של מי היד על העליונה", הוסיף, "הם ינסו להמציא אמצעים אחרים ואנחנו נפעיל אמצעים מולם. נשק המנהרות, מאז צוק איתן, אין ספק שאנחנו מתקדמים הרבה יותר ממה שהאויב חשב שנתקדם ויש להם בעיה עכשיו".

בווידאו: נתניהו על המנהרות