הפרקליטות הודיעה: תיק עבירות המין נגד איתמר שמעוני נסגר

הפרקליטות הודיעה לעורכי דינו של ראש עיריית אשקלון המושעה, שנחשד בעבירות מין, כי התיק נגדו בעניין זה נסגר. ההליך בעבירות האחרות נמשך

פרקליטות מחוז ת"א הודיעה היום (שני) לעורכי דינו של איתמר שמעוני, ראש עיריית אשקלון המושעה, שנחשד בעבירות מין, כי התיק נגדו בעניין זה נסגר.


מהפרקליטות נמסר כי לאחר בחינת מכלול הראיות בתיק באופן יסודי, הוחלט לסגור את התיק נגד החשוד מחוסר ראיות מספיקות. הודעה נמסרה גם למתלוננות בתיק.


שמעוני נעצר בחודש ינואר 2016 בעקבות חשיפת חדשות עשר על כך ששילם "דמי שתיקה" על סך חצי מיליון שקלים לעובדת שטענה שהטריד אותה מינית. יחד עם שמעוני נעצרו עוד ארבעה בני אדם - בהם גם אחיו עופר. עוד נעצרו משפה פונטה, שנחשב למקורב לשמעוני וחשוד שפעל למענו לגיוס כספי שוחד בקרב יזמים וקבלנים, יואלי דוידי, איש עסקים החשוד שנתן שלמעוני שוחד באמצעות העסקת אחיו ודניאל עמנואל, מנהל אגף השירות בעירייה.

בהמשך ביקשה המשטרה להרחיק את שמעוני מראשות עיריית אשקלון. הבקשה הגיעה נוכח חומר הראיות שנאסף נגדו. מהבדיקה עלה כי שמעוני שילם לנשים שטענו כי פגע בהן מינית, סכום של למעלה ממיליון שקלים. הסכום שולם בתקופה של כשנה והכל בעת ששמעוני כבר כיהן כראש עירייה באשקלון. עוד עלה מהבקשה כי את הסכמי התשלום הללו שמעוני מימן מכספי שוחד בלקח באמצעות מערכת מסועפת של העברת כספים מקבלנים ובעלי אינטרסים בעיר. בחודש פברואר 2017 הוגש כתב אישום נגד שמעוני.


נגד שמעוני ואחרים מתנהל הליך בביהמ"ש המחוזי בתל אביב בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, הלבנת הון ועבירות מס.