נסראללה על ההכרה בי-ם: "יש להילחם בציונים עד הניצחון"

מזכ"ל חיזבאללה ממשיך לתקוף את הכרזת הנשיא טראמפ. "אמריקה לא נותנת חסות לשלום, היא תומכת בטרור", אמר בנאום טלוויזיוני. "התגובה החזקה ביותר היא הכרזת אינתיפאדה"

מזכ"ל חיזבאללה קרא לאינתיפאדה שלישית בנאום טלווזיוני שהעניק היום (שני) בתגובה להכרזת טראמפ.

נסראללה ממשיך לתקוף את הכרזת הנשיא האמריקני והכרתה של ירושלים כבירת ישראל. "אני קורא להכין אסטרטגיה כוללת למלחמה ולהכין תכנית עבודה ברורה בעניין הזה. ההחלטה הזו תהיה תחילת הסוף של הישות הזו. סיסמתנו היא מוות לישראל".

נסראללה התייחס לדבריו של נתניהו אתמול בצרפת: "הוא איים על לבנון אבל אני לא אגיב לו, היום אנחנו עוסקים בירושלים. הלבנונים וכל העמים הערבים - 'לירושלים הולכים מיליוני שהידים'".

"התגובה החזקה ביותר היא הכרזתה של אינתיפאדה שלישית", אמר נסראללה בנאומו. "אני מודיע היום רשמית ומדבר בשם כל ציר ההתנגדות. אני קורא לאחד את השורות לאחר שנים של מלחמות. לרפא את הפצעים מהשנים האלה".

"יש להכריז על בידוד ישראל. על כל הערבים לנתק את הקשים עם ישראל, לסגור שגרירויות שלהם, ולבטל כל קשר עם הישראלים. כל מי שיגיע לפלסטין (ישראל) בדרך של נורמליזציה - רגמו אותו באבנים וגרשו אותו, כי הוא לא מייצג את עמו", הצהיר מזכ"ל חיזבאללה.

נסראללה דרש מהפלסטינים גם להפסיק את המו"מ עם הישראל והאמריקנים עד אשר ייסוגו מהחלטתם בנוגע לירושלים. "אמריקה לא נותנת חסות לשלום, היא תומכת בישראל ובטרור. היא ייצרה את דאע"ש. העמדה היחידה של המוסלמים צריכה להיות - מוות לאמריקה".

"לנוכח התוקפנות הציונית והאמריקנית על ירושלים אנו מדגישים כי יש להמשיך להילחם עד הניצחון או מות הקדושים", אמר נסראללה.

במקביל לכך נשיא איראן, חסן רוחאני, שוחח עם יו"ר הלשכה המדינית של חמאס אסמאעיל הנייה. "הכרזת טראמפ על ירושלים היא תוקפנות, אנו נתנגד לכך", אמר הנייה. בתוך כך בכיר בפתח הודיע כי התנועה תסגור את משרדי אש"ף בוושינגטון.