10tv, 10tv

הפיגוע בסיני: "אנשים היו בפאניקה וניסו לברוח"

עד ראיה סיפר על שהתרחש במהלך המתקפה הקטלנית, שבה נרצחו 305 בני אדם. "קבוצת אנשים נכנסה למסגד והחלה בהריסת המקום", אמר. ישראל גינתה את הפיגוע: "הטרור יובס מהר יותר אם כל המדינות יפעלו נגדו ביחד"

פיגוע הטרור הקטלני במצרים. עד ראיה שהיה באזור הפיגוע אתמול במסגד בסיני, שבו נרצחו 305 בני אדם, סיפר היום (שבת) על מה שהתרחש.

 

"כאשר הירי החל, כולם התחילו לרוץ בפאניקה והתנגשו אחד בשני", אמר, "ראיתי קבוצה של בין 20-10 בני אדם שנכנסים למסגד מבחוץ והורסים את הכל".

 

>> לכתבות נוספות בנושא

עלה ל-305 מספר הנרצחים בפיגוע במצרים; הצבא פתח במבצע רחב

מצרים מנסה להתאושש מפיגוע הטרור הקשה בתולדותיה

למעלה ממאה הרוגים בהתקפה על מסגד בצפון סיני

 

חלק מעדי הראיה אף סיפרו על ההתנהלות של המחבלים, שכללה וידוא הריגה של חלק מהקורבנות. "הגופות היו מכוסות לרוב עם בגדים לבנים, חלק מהם גם עם מרבדי התפילה מכסים אותם", הוסיף עד ראיה, "אנשים וגברים עמדו ליד הגופות, המומים".

 

עבדאללה סלימאן, ילד שנפצע בפיגוע, סיפר כי "פתאום נשמעו קולות ירי לידנו וראיתי את המפגעים רצים. נכנסתי למסגד וראיתי אנשים מטפסים אחד על השני ומנסים לצאת. ניסיתי לטפס למעלה וכדור פגע ברגל שלי".

 

בישראל גינו את הפיגוע ומלשכת ראש הממשלה נמסר כי "ישראל מגנה בחריפות את הפיגוע הנורא והנפשע שבוצע ליד אל-עריש ושולחת תנחומים בשם אזרחי ישראל לנשיא א-סיסי, לעם המצרי ולמשפחות ההרוגים. ישראל שולחת איחולי החלמה מהירה לפצועים. הטרור יובס מהר יותר אם כל המדינות יפעלו נגדו יחד".

 

זירת הפיגוע במסגד בחצי האי סיני
 

זירת הפיגוע במסגד בחצי האי סיני(רויטרס)

פקיד בכיר: "מוכנים לסייע למצרים במלחמה מול דאע"ש"

נשיא המדינה ראובן ריבלין הוסיף כי "אתמול נרצחו יותר מ-300 איש, אישה וילד בפיגוע במסגד בצפון סיני. תקיפת אנשים בשעת תפילה, השעה האינטימית ורבת החסד ביותר, היא רוע מוחלט. ליבנו, מחשבותינו ותפילותינו עם בני משפחותיהם ועם העם המצרי".

 

פקיד ישראלי בכיר ציין בשיחה עם חדשות עשר כי ישראל מוכנה להעניק למצרים סיוע במלחמה נגד דאע"ש. "הקשר הביטחוני בין מדינת ישראל למצרים הינו קשר שוטף", אמר הפקיד הבכיר. עוד הוסיף כי "ברור לנו היטב שהמצרים מנהלים מלחמה נגד הטרור ונגד דאע"ש. מדובר באיום ואתגר רציניים מצדם של אנשי חושך, שטובחים ללא הבחנה בילדים, משפחות, מבוגרים וזקנים. אנחנו מוכנים תמיד להושיט יד לכל מדינה במטרה להעניק סיוע במלחמה נגד טרור. כך במקרה זה וכך גם בעתיד".

 

מוקדם יותר דווח בסוכנות הידיעות הרשמית "מנא" כי מניין ההרוגים עלה ל-305. בין הנרצחים, כך נכתב, 27 ילדים. מספר הפצועים עומד על 128. בהתקפה, כך טענו בצבא המצרי, השתתפו בין 25 ל-30 חמושים. אף ארגון עוד לא קיבל אחריות על הפיגוע, אך התובע הכללי טען כי על רכביהם של התוקפים היו דגלים של דאע"ש.

 

בקהיר הודיעו על מבצע צבאי רחב היקף נגד מטרות טרור. עוד נמסר, כי בעקבות מידע מודיעיני מדויק, הפציצו מטוסי קרב את בסיס הטרור שמהם יצרו המחבלים לבצע את הפיגוע, הקטלני ביותר שידעה מצרים. לפי דיווחים מצבא מצרים, כמויות גדולות של נשק הושמדו ומחבלים רבים חוסלו. בנוסף הוחלט להעלות את רמת הכוננות.

 

יותר מ-300 הרוגים בפיגוע. זירת האירוע
 

יותר מ-300 הרוגים בפיגוע. זירת האירוע(ללא קרדיט)