אלשיך: "אין שום ארגון שנלחם בהדלפות כמו המשטרה"

במהלך טקס פרידה מראש אגף החקירות במשטרה, ניצב מני יצחקי, תקף המפכ"ל את הביקורת שנמתחה על המשטרה על רקע החקירות האחרונות, ובראשן תיקי נתניהו וביטן. "המשטרה תמשיך להתמודד עם ביקורת יומיומית, חלקה מבורות – חלקה האחר מרשעות". יצחקי: "אנו מזהים לראשונה ארגוני פשיעה שמנסים לחדור לשלטון"

  • פורסם ב:
  • 06/12/2017 21:16
  • |
  • עודכן ב:
  • 06/12/2017 21:16
  • |
  • כתבים:
  • דורון הרמן

המפכ"ל תוקף: ראש אגף החקירות במשטרה, ניצב מני יצחקי, סיים היום את תפקידו בטקס רשמי. במקומו של יצחקי יכנס לתפקיד ניצב גדי סיסו. בנאום הפרידה שנשא, תקף בחריפות המפכ"ל, רב ניצב רוני אלשיך, את אלו שטענו כי המשטרה מדליפה מתיקי חקירה לכלי התקשורת ודרכם לציבור.

 

"המשטרה נוגעת בכל רבדי החיים של האזרח בישראל", אמר אלשיך, "בין אם הוא אזרח נורמטיבי ובין אם הוא עבריין. המשטרה תמשיך להתמודד עם ביקורת יומיומית, חלקה הגדול מבורות, חלקה האחר מרשעות, כחלק מובנה ממנגנוני הגנה של העולם העברייני".

 

>> לכתבות נוספות בנושא:

ניצן על העימות בין נתניהו למשטרה: "יש הדלפות יותר גרועות"

אלשיך: "נושא ההדלפות חמור, ביקשתי מהיועמ"ש לבדוק אותו"

נתניהו: "מהמשטרה יוצא צונאמי של הדלפות לא חוקיות"

 

"לצערנו, נחקרים, חשודים ועדים, ימשיכו לפרסם דיסאינפורמציה וינסו לדחוף את האשמה, האחד לכתפי השני", הוסיף, "סנגורים ימשיכו לעשות יחסי ציבור לעצמם, לא פעם על חשבון הגנת לקוחותיהם, מקורבים ומקורבים מטעם עצמם שהם בעלי עניין, ימשיכו לפטפט עצמם לדעת ולעולם, המשטרה היא זו אשר תואשם בהדלפות".

 

ניצב מני יצחקי וניצב גדי סיסו, בטקס
 

ניצב מני יצחקי וניצב גדי סיסו, בטקס(חדשות עשר)

"לכל מי שבוחר לנגח אותנו על הדלפות לכאורה, נסביר בקור רוח שאין עוד שום ארגון בקרב גורמי אכיפה ובכלל, שנקט ולו 5% מהצעדים שנקטנו, כדי להגיע לאן שהגענו", אמר עוד. בטקס דיבר גם היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, שאמר ליצחקי, שהיה אמון מתוקף תפקידו על חקירות נתניהו, כי "הוא לא משחרר אותו מהתפקיד הזה".

 

"מני הניח על שולחני תיקים גלויים וסמויים", הוסיף עוד היועמ"ש, "אנחנו בתקופה המאתגרת ביותר בתולדות מערכת אכיפת החוק. מני תמיד ידע לגלות את הפרצות שמאפשרות את ביצוע הפשע. פרצות אלה איפשרו שחיתות ציבורית. מני עסק לא רק בלחקור את השחיתות- אלא לחסום פרצות שיאפשרו זאת בעתיד".

 

גם פרקליט המדינה שי ניצן, שבשל מחלה נאלץ להיעדר מהטקס, התייחס לביקורת על המשטרה באמצעות המשנה לפרקליט לתפקידים מיוחדים, נורית ליטמן. "הדבר מקומם ביותר שמבקרים אותנו על התזמון הפרוץ בפרשת ביטן", אמר, "חודשים ארוכים לפני החוק ההמלצות המשטרה עדכנה את הפרקליטות שביטן חשוד. כל היתר זו קונספירציה. חבל שתיאוריות אלה מופרחות לחלל האוויר".

 

ניצב מני יצחקי מתח ביקורת מרומזת על תיק ביטן, ואמר: "אנו מזהים לראשונה ארגוני פשיעה שמנסים לחדור לשלטון".  עם זאת הוסיף כי "אנחנו מדינה נפלאה ולא מושחתת". בחודש ספטמבר האחרון פורסם לראשונה בחדשות עשר, כי יצחקי סיכם עם אלשיך על פרישתו מהתפקיד, לאחר כ-30 שנות שירות. עוד פורסם כי על פי המסתמן, לפרישתו יש קשר לא מבוטל להתנהלות התיקים, שנמצאים כעת בישורת האחרונה לפני ההמלצות.