תיק ביטן: מפת השחיתות המצטיירת מחקירות המשטרה

על פי החשד, לאחר שח"כ ביטן נקלע לחובות כבדים, הוא פנה לעזרת בני משפחת ג'רושי ובתמורה ניסה לסייע להם בדרכים שונות. בין היתר, בקידום האינטרסים שלהם במכרז בראשון לציון ובהפעלת קבלנים כאנשי קש. גורם אכיפה בכיר: "ההתנהלות במכרז הבנייה היתה כמו ארגון פשע"

כך פעלה השיטה: חקירת המשטרה בעניינו של יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן, מציירת מפת שחיתות. על פי החשד, לאחר שח"כ ביטן נקלע לחובות כבדים, הוא פנה לעזרה לבני משפחת ג'רושי ובתמורה ניסה לסייע להם בדרכים שונות. בין היתר, בקידום האינטרסים שלהם במכרז בראשון לציון. גורם אכיפה בכיר אמר לחדשות עשר כי "ההתנהלות במכרז הבנייה היתה כמו ארגון פשע". לדבריו, ישנן פרשיות נוספות שנידונות בעת הזו.


במוקד חקירת פרשת 1803 עומד המכרז למתחם האלף, מרכז נדל"ן מרכזי בראשון לציון וסביבתה. על פי החשד לאחר שחבר הכנסת ביטן נקלע לחובות כבדים הוא פנה לעזרה לבני משפחת ג'רושי המוגדרים כארגון פשע ובראשם לבן המשפחה חוסאם שמתגייס לעזור לביטן. בתמורה, ביטן, שחובותיו כוסו על ידי ג'רושי, מנסה לעזור להם בדרכים שונות. אחד מהנתיבים אליהם פנה ביטן על פי החשד הוא המכרז המדובר. בראש דירקטוריון החברה עמד ראש העירייה דב צור החשוד בשוחד. חבר נוסף בדירקטוריון וחבר ועדת המכרזים הוא אייל מושיוב סגנו של צור וחשוד נוסף בפרשה. השניים, על פי החשד, יחד עם ביטן מקבלים כספים וטובות הנאה מקבלנים שונים ובתמורה אותם קבלנים זוכים במכרזים השונים. לטענת המשטרה ביטן הפעיל את כובד משקלו כדי שקומבינת המכרז תצא לפועל.

 

לכתבות נוספות בנושא >>

ביטן עתר נגד המשטרה: אפשרו לי לדבר עם התקשורת, הארגון מדליף

רעייתו של ח"כ ביטן נחקרה בחשד למעורבות בפרשת השחיתות
חקירת ביטן: "הוא לא מושחת, הוא עשה כל טעות אפשרית"

 

מפת השחיתות בתיק ביטן
 

מפת השחיתות בתיק ביטן(חדשות עשר)

במשטרה חושדים שהקומבינה פעלה בצורה הבאה: למכרז המדובר ניגש א', חשוד נוסף ששמו אסור בפרסום. לטענת המשטרה, א' ניגש בצורה פיקטיבית למכרז וחשוד כי רשם את שמו בצורה כוזבת לוועדת המכרזים. א' זכה במכרז ולקח כקבלן משנה את בנימין עוזיאל, חשוד נוסף בפרשה שהשופט הגדיר את החשד נגדו כחשד משמעותי שעוצמתו גבוהה. על פי החשד, עוזיאל שילם כספים לביטן, לצור ולמושיוב כדי לזכות במכרז. שותפו הסמוי של עוזיאל על פי החשד הינו משה יוסף, איש עסקים מראשון לציון, חשוד מרכזי נוסף בפרשה ואחד האנשים הקרובים ביותר לביטן. המשטרה חושדת כי כדי להקטין את חובותיו לג'רושי ביטן אמר ליוסף לקבל את שלוחיו של ג'רושי כקבלני משנה בפרויקט עתיר המיליונים.

 

מפת השחיתות בתיק ביטן
 

מפת השחיתות בתיק ביטן(חדשות עשר)

בתוך כך, ח"כ ביטן עתר היום לבית המשפט השלום בירושלים. ביטן טוען כי חתם על מסמך שאסר עליו לדבר עם כלי התקשורת, אך המשטרה מדליפה מידע מחקירותיו ומחקירות אשתו. לדברי ביטן, ההדלפות מהמשטרה מכפישות אותו ואת אשתו ונועדו לפגוע בהם ולהפעיל עליהם לחצים פסולים. בעתירה, טוען ח"כ ביטן כי למרות שלא היה חייב לחתום על מסמך כזה, לאור החסינות המוענקת לו כח"כ, הסכים. לדבריו, התבקש לעשות זאת על מנת למנוע מסירת פרטים לתקשורת שיהוו "שיבוש חקירה".


מחר תיערך חקירתו השנייה של ביטן. במשטרה אמורים להתחיל לעמת את יו"ר הקואליציה עם עדויות וראיות ממשיות שאספו בחקירה.

 

מפת השחיתות בתיק ביטן
 

מפת השחיתות בתיק ביטן(חדשות עשר)