תיק ביטן: זהו הבן למשפחת הפשע המעורב בפרשת השחיתות

משפחת ג'רושי, שהגיעה לארץ לפני 140 מלוב, נחשבה תמיד למאוד פטריוטית. עם זאת, זהו שם מוכר בעולם הפלילי. בפרשה הנוכחית, חוסאם ג'רושי זכה במכרז לכריית חול שעל פי החשד יו"ר הקואליציה, אז בעל תפקיד בכיר בעיריית ראשון לציון, היטה לטובתו

על פי החשד, חוסאם ג'רושי, בן למשפחת הפשע ג'רושי המוכרת, ששמו הותר היום (שני) לפרסום, זכה במכרז לכריית חול שביטן הטה לטובתו.


משפחת ג'רושי הגיעה לארץ לפני 140 מלוב, בעת הגעתם הם התיישבו באזור השפלה. בגלל שהם היו עם של לוחמים, ראשוני ההתיישבות היהודית בקשו מהם לשמור על העלייה הראשונה לארץ, ושילמו להם כסף כדי שיגנו מפני הערבים.

 

>> תיק ביטן - כתבות נוספות:

עורך דינו של ביטן: "קשה לשבור אותו - די בטוח שהתיק ייסגר"

אחרי החקירה - ביטן הגיע לכנסת: "לא מתכוון להתפטר"

בכיר בעיריית ת"א ויעד מודיעיני של המשטרה עוכבו

 

מדובר במשפחה פטריוטית אמתית של מדינת ישראל. ישנם אפילו סיפורים על כך שהם עזרו במבצעים מסובכים. עם זאת, השם ג'רושי הוא מוכר מאוד בעולם הפלילי. מדובר על משפחה של בערך 2,500 אנשים. רבים מהם עורכי דין, רופאים ועוסקים בהמון תחומים, אך ישנו גרעין קשה של פשיעה.

 

 

"העסקים ממשיכים כרגיל". יו"ר הקואליציה דוד ביטן בכנסת, יום לאחר חקירתו(חדשות 10)

הקשר לחוסאם ג'רושי בפרשה הנוכחית מתמקד בשנת 2008, בה דוד ביטן היה יושב ראש קבוצת הכדורגל עירוני ראשון לציון. באותה תקופה הוא הסתבך בחובות, הבין שאין לו מוצא ועל פי החשד פנה לג'רושי ולווה ממנו כסף. בשלב מסוים, לא הייתה לו היכולת להחזיר לו את הכסף, והמשטרה חושדת שאותו חוסאם ג'רושי סגר את החובות של ביטן. בשנתיים האחרונות הגיעה עת פירעון החוב, אך לא בדמות כסף - אלא בדמות מכרז לכריית חול בראשל"צ ששווה מאות מיליוני שקלים. כך הצליח ארגון פשיעה לשלוח זרועות לתוך שלטון מקומי.

 

חקירת הפרשה נמשכה היום, ומספר המעורבים שעוכבו מוקדם יותר לחקירה - בכיר בעיריית תל אביב, אדם המהווה יעד מודיעיני של המשטרה, קבלן בכיר ומקורבת מאוד לביטן, שוחררו. במקביל נודע לחדשות עשר כי אותה האישה המקורבת מאוד לביטן עומתה בחקירתה עם תדפיסי חשבון בנק החושפים העברות של מאות אלפי שקלים לחשבונה.

 

מוקדם יותר היום, ח"כ ביטן הגיע למליאת הכנסת על מנת להשתתף בדיונים, זאת לראשונה מאז חקירתו בחשדות לשחיתות בעיריית ראשון לציון. בכניסה לדיון אמר ביטן, כי הוא לא מתכוון להתפטר. "העסקים ממשיכים כרגיל", הודיע. בנוסף נפגש ביטן עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, במשרדו. אתמול נחקר ביטן במשך כמעט 14 שעות במשרדי יחידת להב "433". ביטן, שחשוד בעבירות הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים, צפוי להיחקר שוב בימים הקרובים.

 

אתמול הוארך בחמישה ימים מעצרו של ראש העיר, דב צור, שנעצר גם הוא בחשד לשוחד, מרמה והפרת אמונים. גם משנהו בתפקיד, אייל מושייב, חשוד בעבירות דומות ומעצרו הוארך בחמישה ימים. בנוסף להם נעצרו עוד למעלה מעשרה. אחד העצורים בפרשה הוא שפי ששון, חבר מרכז הליכוד ואיש עסקים מוכר בראשון לציון. לששון ישנן כמה תחנות דלק בראשון, ועל פי החשד ביטן עזר לו לקדם את הקמתן. כמו כן נעצר סגן ראש העיר יוסי חממי.