נסראללה מגיב למתקפת הליגה הערבית: "לא שלחנו נשק לתימן, גאה ששלחנו נשק לפלסטין"

מזכ"ל חזבאללה נשא נאום והתייחס לדברי שרי החוץ של המדינות הערביות שיצאו נגד הארגון השיעי. "האזינו למה שאומרים בישראל: בוגי יעלון אמר שאין זה מקרה ששר החוץ הסעודי אומר בערבית את מה שאנו אומרים בעברית", אמר

מדינות ערב נגד איראן וחזבאללה: מזכ"ל חזבאללה, חסן נסראללה, נשא נאום הערב (שני) והתייחס למתקפת שרי החוץ בכינוס הליגה הערבית.


"שרי החוץ של הליגה הערבית אמרו אתמול שחיזבאללה ארגון טרור, ושאיראן נותנת חסות לטרור. אני אומר לכל הערבים: האזינו למה שאומרים בישראל - בוגי יעלון אמר שאין זה מקרה ששר החוץ הסעודי אומר בערבית את מה שאנו אומרים בעברית", אמר נסראללה שהזכיר גם את הריאיון של הרמטכ"ל גדי איזנקוט לאתר חדשות סעודי: "ריאיון הרמטכ"ל הישראלי עם האתר הסעודי אילאף הוא אחד מהצעדים המסוכנים ביותר בכיוון לנורמליזציה עם אותן מדינות".

 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

מחר: ארגון המורים ישבית את הלימודים בבתי הספר התיכוניים

ליברמן דורש תוספת של מיליארדים לתקציב הביטחון: "האזור עובר שינוי מהותי"

הטרנסג'נדר הכי צעיר בישראל: הילדה מיה הפכה לילד תום - כבר בגיל 13

מזכ"ל הארגון השיעי התייחס גם להאשמות מדינות המפרץ כי ארגונו מעורב בפעילות צבאית במדינותיהם. "אנחנו לא שלחנו נשק לתימן ולא לבחריין וכווית ואפילו לא לעיראק. שלחנו נשק רק לפלסטין ובסוריה אנחנו נלחמים בנשק שלנו. הנשק של חיזבאללה הוא דבר שתורם ליציבות וביטחון לבנון. אני מציע לכם (לסעודים) לא להסית את ישראל לתקוף את לבנון. אני גאה ששלחנו נשק לפלסטין כמו טילי הקורנט ומי שרוצה לגנות אותנו הוא המגונה", טען. עוד אמר נסראללה כי ארגונו לא היה מעורב בירי הטיל החות'י לעבר שדה התעופה בריאד וכי הוא ממתין לשובו של ראש ממשלת לבנון המתפטר סעד אל-חרירי.

 

מזכ
 

מזכ"ל חזבאללה, חסן נסראללה, נפגש עם סגן יו"ר הלשכה המדינית של חמאס סאלח אלעארורי(ללא קרדיט)

עאדל ג'וביר, שר החוץ הסעודי, אמר בריאיון לרשת CNN האמריקנית לאחר שיגור הטיל: "הטיל ששוגר לעבר סעודיה בשבת בערב הוא טיל איראני ששוגר בידי חזבאללה מטריטוריה שנמצאת בידי שליטת החותים בתימן", אמר, "הטיל דומה מאוד לטיל ששוגר בעבר. הוא יוצר באיראן והוא הוברח בחלקים לתימן. הוא הורכב שם על ידי מומחים של משמרות המהפכה ומחזבאללה ואז שוגר לסעודיה".


כינוס הליגה הערבית אופיין בטון נגד איראן ונגד מה שהוגדר כזרוע הטרור של איראן, חזבאללה. מזכ"ל הליגה הערבית, אחמד אבו אל-רייט, אמר: "הטיל שנורה מתימן לריאד הוא מתוצרת איראן וזהו מסר מאיראן. אנו לא מוכנים לקבל דבר כזה באזורנו. ההתערבות האיראנית באזור מממשיכה ומבצעת פעולות טרור". עוד הוסיף כי על איראן לשקול מחדש את מדיניותה במזרח התיכון. "מדינות ערב רואות בהתערבות האיראנית - פגיעה ביציבות האזור".


גם שר החוץ הסעודי מתח ביקורת על טהרן בנאומו וטען כי "בשל ההתנהלות האיראנית והפצת טילים באליסטיים, אף בירה של מדינה ערבית לא תהיה בטוחה". לדבריו, "הצעדים התוקפניים של איראן גרמו לכך שהקהילה הבינלאומית תתייג אותה כמדינה מספר 1 שתומכת בטרור בעולם. עלינו לעמוד ביחד כדי לבלום את המדיניות האיראנית באזור כדי לשמור על ביטחוננו".