ח"כ לפיד על "חוק ההמלצות": "מאיימים על החוקרים כדי שלא יחקרו את נתניהו"

בריאיון ל"לונדון את קירשנבאום" נשאל לפיד גם על פרשת הצוללות: "אם נתניהו לא ידע על מעורבות מקורביו, הוא לא כשיר לכהן כר"מ". על תכנית הביטחון של יש עתיד: "חמאס צריך לדעת שיש אפשרות שיוחלף, זה לא המצב כרגע". עוד אמר לפיד כי לא פוסל ישיבה עם מפלגת הליכוד, אך לא יסכים לשבת בממשלת נתניהו

יו"ר מפלגת יש עתיד יאיר לפיד התראיין הערב (חמישי) בתכנית לונדון וקירשנבאום על רקע כנס ביטחון שקיימה מפלגתו ותכנית תפיסת הביטחון שהציגה.

 

לפיד הסביר כי לדעתו חשוב שממשלת ישראל תציג תכנית מדינית כוללת, וטוען שלא כך המצב היום: "תפקיד הדרג המדיני הוא להגדיר מסגרת זמן ולהתוות מדיניות במערכה צבאית, זה לא היה לפני כן, צה"ל וגורמי הביטון חושבים שזה נחוץ".

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

נתניהו: "עסקת הצוללות לא נעצרת אפילו במילימטר"

המשבר בקטלוניה: ספרד הוציאה צו מעצר אירופאי לנשיאה המודח של החבל

הליגה נגד השמצה: עלייה של כ-50% במקרי האנטישמיות בארה"ב

 

יאיר לפיד מתראיין בלונדון את קירשנבאום
 

יאיר לפיד מתראיין בלונדון את קירשנבאום(חדשות 10)

לפיד טוען כי הממשלה מזניחה סוגיות ביטחון לטובת שיקולי קואליציה צרים: "לפי התכנית שלנו ישראל לא תנסה לשנות משטר במדינה שיש איתה סכסוך אלא אם מדובר בארגון טרור, כך לא היינו נכנסים לתסבוכת של מלחמת לבנון הראשונה ולעומת זאת חמאס היה יודע שיש אפשרות שיוחלף, מה שממשלת ישראל לא מבהירה לו".

 

בתגובה לסקרי המנדטים אמר לפיד: "אנחנו רואים בעצמנו אלטרנטיבה שלטונית, במידה וננצח בבחירות נפנה לליכוד ולמחנ"צ כדי לנסות להקים איתם ממשלה, לא נשב עם הרשימה המשותפת כי יש בה את בל"ד וחנין זועבי". על ישיבה בממשלת נתניהו אמר: "לא נשב בממשלת נתניהו, הרי יכולתי להיות שרחוץ בממשלתו ואמרתי לא. בניגוד לגבאי לא נפסול את הליכוד כי לא חכם שאנשים בישראל יפסלו אחד את השני".

 

 

"אם הוא לא ידע על מעורבות מקורביו בפרשת הצוללות הוא לא כשיר לכהן כר"מ". בתמונה: דוד שמרון(חדשות 10 - צילום מסך)

לפיד נשאל על אמירתו של אבי גבאי לפיה יהודי צריך בהכרח להאמין באלוהים: "אבא שלי היה בגטו, עכשיו הוא לא יהודי? אבי היה יהודי יותר מרבים שמדברים בשם היהדות".

 

כשנשאל על טור דעה שכתב בשנת 2008 בו הוא תומך בחוק הצרפתי, לו הוא מתנגד כיום, אמר: "בסוף הטור הוספתי שבזמן חקירת רה"מ אסור להעביר חוק כזה. כל המהלך האחרון נועד למנוע את חקירתו של נתניהו ולכן אני מתנגד לחוק".

 

לגבי פרשת הצוללות אמר: "אם הוא ידע על כל כך הרבה מקורבים שמעורבים בחקירה זה אסון נורא, אם הוא לא ידע הוא אינו כשיר להיות ר"מ, זה לא חמגשיות ובקבוקים, זה ביטחון ישראל, ילדינו וחיילינו". על הנסיון להעביר את החוק שימנע את חקירתו אמר כי חברי הכנסת מהליכוד מנסים להלך אימים על החוקרים: "זו חשיבה עבריינית, הם בעצם מאיימים על החוקרים כדי שלא יחקרו את נתניהו".