האם קדאפי עזר לסרקוזי לממן את מסע הבחירות?

שני עיתונאים טוענים בספר חדש שהתפרסם בצרפת כי שליט לוב העביר 5 מיליון אירו במזומן לנשיא הרפובליקה לשעבר. התחקיר מתבסס על עדות המתווך שטוען כי הוא זה שהעביר את הכסף. ב-2011 אמר קדאפי, בזמן הכנת המתקפה הבינלאומית על לוב בהובלת צרפת: "אני כועס על סרקוזי, נתתי לו הרבה כסף"

העיתונאים פבריס ארפי וקרל לאסקה טוענים בספרם כי שליט לוב לשעבר מועמר קדאפי העביר לנשיא צרפת לשעבר ניקולא סרקוזי 5 מיליון אירו במזומן. הספר יצא לאור לאחרונה בצרפת תחת הכותרת "עם המחמאות של מורה הדרך".

התחקיר של העיתונאים מתבסס על עדותו של זיאד טיאקדין, המתווך שטוען כי בין 2005 ל-2007 הוא עצמו העביר מזוודות של מזומנים מהמשטר הלובי לקלוד גיאן, שר הפנים של צרפת ומנהל הקמפיין של סרקוזי.

לכתבות נוספות

ההפסד שגרם לסרקוזי להודיע על פרישה מפוליטיקה

סרקוזי בישראל: אתם החזקים, הושיטו יד לפלסטינים

הספר שחשף מה עשה קדאפי לנערות ונערים בארצו

בשנת 2007 נבחר סרקוזי לנשיאות צרפת. בסוף השנה הוא הזמין את הרודן הלובי לביקור רשמי במדינה, מה שעורר אז ביקורת רבה. ארבע שנים לאחר מכן, ב-2011 הקהילה הבינלאומית תכננה התערבות צבאית בלוב, שסבלה אז ממלחמת אזרחים, במידה רבה ביוזמתו של סרקוזי.

קדאפי התבטא אז: "אני כועס על סרקוזי, נתתי לו הרבה כסף". זמן קצר לאחר מכן, המבצע הצבאי הבינלאומי יוצא לפועל ובמהלך הלחימה קדאפי מודח ונרצח.

האם קיבל כסף מקדאפי? סרקוזי
 

האם קיבל כסף מקדאפי? סרקוזי(רויטרס)