בנט זעם על סערת ההדתה: "לא אפגש עם הורי הפורום החילוני"

בריאיון ל"לונדון את קירשנבאום" יצא שר החינוך נגד הטענות להדתה בבתי הספר, "יש פה קבוצה של אנשים שרוצים למחוק את הזהות היהודית מעל פני האדמה", אמר. על החוק נגד חקירת ר"מ מכהן: "מה שחרה לרוב חברי סיעתי זה התחושה שזה סביב ראש הממשלה"

שר החינוך, נפתלי בנט, זעם הערב (שלישי) על סערת ההדתה בריאיון נפיץ ב"לונדון את קירשנבאום".

 

"יש קמפיין מכוון כדי להכניס אותי למגננה בגלל שאני נחוש שכל ילד במדינת ישראל יידע מי זה משה רבנו", אמר והוסיף: "המשפחה שלי נרצחה בשואה בגלל שהם יהודים. אלפי שנים אנחנו מקיימים את העם. מה קרה שיידעו קצת יהדות?".

 

לכתבות נוספות בנושא >>

הילדים למדו במקראה: "זה פוגע שרוכבים על אופניים ביום כיפור"

"חייל" שלוקח בשבי ילדה: כך מוסברת מצוות "אשת יפת תואר" בחינוך הדתי

מיהו האיש שיחלוש על לימודי התרבות היהודית בבתי הספר החילוניים?

 

"יש פה קבוצה של אנשים שרוצים למחוק את הזהות היהודית מעל פני האדמה, רוצים שפה יהיה שבדיה. לא רוצים שיהיו קידוש וקבלת שבת. התוצאה היא שיש גנים בתל אביב שלא רוצים קבלת שבת ביום שישי. זו התוצאה שאנחנו רוצים?", המשיך שר החינוך.


במהלך הריאיון האשים בנט את ערוץ 10 בשיתוף פעולה עם הפורום החילוני בקמפיין להרס היהדות. "תפסיקו את המלחמה הזאת על קצת יהדות וקצת ציונות", אמר. "חיוני שכל ילד במדינת ישראל יקבל מטען יהודי וציוני עשיר יידע מה זה סידור, מה זה סליחות. לא תהיה כפייה דתית. לא אאפשר את זה ואני מתנגד לזה ברמה עקרונית". בנט טען: "יצאו בקמפיין נגדי שחלילה אני לא מאשים את הדתיים מספיק ברצח רבין. 2,000 שנה האשימו את היהודים ברצח ישו וזו בדיוק ההשוואה". עוד אמר כי הוא אינו מסכים להיפגש עם אנשי הפורום החילוני.

 

נפתלי בנט ב
 

נפתלי בנט ב"לונדון את קירשנבאום"(חדשות 10)

בנוסף, התייחס בנט לחוק נגד חקירת ראש ממשלה מכהן: "יש שני צדדים למטבע. בסיעה שלנו היה ויכוח. מצד אחד יש הרבה היגיון בהענקת חסינות לראש ממשלה כדי שאם ירצה לעשות פעולה מסוימת, לא יענישו אותו. מצד שני, מה שחרה לרוב חברי סיעתי זה הפרסונליזציה והתחושה שזה סביב ראש הממשלה. מוסרית אני חושב שאסור לגרום למצב שנבחר ציבור יפחד לחוקק חוק מחשש במשטרה ובפרקליטות ינקמו בו. עד סוף השבוע אגבש עמדה ואודיע עליה".

 

כמו כן, בנט טען שנאום ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בפתח מושב החורף של הכנסת היה לגיטימי. "גם הנאום של הנשיא וגם הנאום של רה"מ היו נאומים מאוד חריפים, כל אחד בדרכו. זה לגיטימי. הנשיא אמר שני דברים: האחד שמערכת המשפט פעלה בצורה לא ראויה במשך מספר עשורים וחדרה בצורה אגרסיבית לאזור של המחוקק והממשלה ומצד שני הוא אומר שהריאקציה של הממשלה הנוכחית היא מופרזת ויוצרת קיטוב", אמר.

 

בנט ב
 

בנט ב"לונדון את קירשנבאום"(חדשות 10)

בנט, כחבר הקבינט המדיני-ביטחוני, התייחס למתיחות בצפון ולדברי שר הביטחון, אביגדור ליברמן, כי הירי לעבר רמת הגולן בסוף השבוע היה מכוון. "לא מצאתי ביסוס לזה שמדובר בחיזבאללה. המצב מאוד רגיש ואנו צריכים להיזהר בדיבורנו. קבענו שורת כללים ועיקרם שאנחנו לא נאפשר לאיראן להתבסס בסוריה. אנחנו נעמוד על זה אבל לא נכון עכשיו להסלים. כן נשמור על חופש הפעולה שלנו בכל מחיר. לא נקבל מצב שבו קושרים את ידינו מלהגן על עצמנו", אמר בתגובה לדברי הרמטכ"ל האיראני שהצהיר כי ישראל לא תוכל להפר את ריבונות סוריה מתי שתרצה.