מנהל גימנסיה הרצליה על מורים שלא ציינו את יום השנה לרצח גנדי: פספוס הזדמנות

פרופ' זאב דגני סבור שיום השנה לרצח רחבעם זאבי יכול להיות הזדמנות לבחון את הישראליות החדשה ואת ההחלטה להציב אדם כזאבי בפנתיאון אושיות החברה תוך דיון בגזענות, כוח ומוסר

אתמול (חמישי) חל יום השנה ה-16 להירצחו של השר לשעבר, רחבעם זאבי, גנדי, ומנהלי בתי הספר בתל אביב החליטו שלא להישמע לחוזר מנכ"ל של משרד החינוך - לציין את היום הזה בכיתות הלימוד.


פרופ' זאב דגני, מנהל תיכון גימנסיה הרצליה בתל אביב, מספר שחלק מהמורים ומהמחנכים בבית הספר עברו לסדר היום ולא נתנו לזה מקום. מיעוטם עסקו בסוגייה ובחנו לעומק איך יום הזיכרון מגדיר את הישראליות העכשווית ומה המניעים להחלטה שהוא הדמות שצריכה להיות בפנתאון ימי הזיכרון. פרופ' דגני מוסיף שהיו כמה מורות שכן ציינו את יום הזיכרון כפי שצויין בחוזר המנכ"ל.

 

לכתבות נוספות בחדשות 10 >>

שיישרף הכל בלחש: האם H&M פוגעת בסביבה?
מי מנסה להשכיח את זכר הקצין שנפל על הקמת בית שמש?
מנהיגות צעירה: הדור החדש של מנהיגי העולם שהצליחו בזכות הרשת


כשלעצמו, פרופ' דגני לא הורה שלא לעסוק בנושא והרשה לצוות בית הספר לעשות כרצונם.

 

רחבעם זאבי
 

רחבעם זאבי(לע"מ)

"אני חושב שזו הזדמנות לבחון את מקומנו בחברה הישראלית לאור ההחלטה לציין את היום הזה לזכרו. מה שיותר מעניין זה איך התקבלה ההחלטה למצב אותו בפנתאון של אושיות החברה, של הישראליות החדשה. מהרגע שהתקבלה ההחלטה שהוא אחד מהמסמנים של הישראליות החדשה, אני מודאג", פרופ' דגני אומר ומוסיף שהוא מאמין שהמורים שהתעלמו מהיום פספסו הזדמנות להציף דיון בנושא גזענות, כוח ומוסר בחברה הישראלית.