פירוק חמאס מנשקו והשבת השבויים: הקבינט הציג את התנאים לחידוש המו"מ

בצל הסכם הפיוס בין פתח וחמאס, הקבינט המדיני-ביטחוני הציג את תנאי הסף למשא ומתן עם הממשלה הפלסטינית. בין התנאים: הכרה של חמאס בישראל, פירוק הארגון מנשקו והשבת חללי צה"ל והאזרחים הישראלים המוחזקים ברצועה

בצל הסכם הפיוס בין פתח וחמאס והקמת ממשלת האחדות הפלסטינית, הקבינט המדיני-ביטחוני הציג היום (שלישי) את תנאי הסף למשא ומתן עם הממשלה הפלסטינית. למעשה, חברי הקבינט החליטו כי כל עוד חמאס לא ימלא את התנאים, לא ינוהל משא ומתן.


התנאים שהציג הקבינט הינם: חמאס יכיר בישראל ויפסיק את הטרור, בהתאם לתנאי הקוורטט, פירוק חמאס מנשקו, השבת חללי צה"ל והאזרחים הישראליים המוחזקים בעזה, שליטה ביטחונית מלאה של הרש"פ בעזה, כולל במעברים ומניעת הברחות, המשך סיכול תשתיות הטרור של חמאס ביו"ש, על ידי הרש"פ, ניתוק חמאס מאיראן והזרמת כספים וציוד הומניטרי לעזה, רק באמצעות הרש"פ והמנגנונים שהוקמו לשם כך.

 

לכתבות נוספות בנושא >>

דיווח: חמאס יפסיק את ניסיונותיו להוציא לפועל פיגועים בגדה המערבית

הסכם הפיוס הפלסטיני - היום שאחרי: כתב חדשות 10 מדווח מרמאללה
פירוק "ממשלת הצללים" בעזה: הסעיפים הבולטים בהסכם הפיוס בין חמאס לפתח

 

שר החינוך נפתלי בנט
 

שר החינוך נפתלי בנט(חן גלילי)

חבר הקבינט, שר החינוך נפתלי בנט, שדרש את כינוס ודיון הקבינט מסר: "הקבינט הביטחוני קיבל היום החלטה אסטרטגית שמגדירה תנאי בסיסי לכל משא ומתן: אל מול חבירת אבו מאזן לארגון טרור מדינת ישראל לא תחל במשא ומתן מדיני כל עוד חמאס לא יתפרק לחלוטין מנשקו. אני משוכנע שצה״ל והממשלה ידעו לעמוד איתן מול כל לחץ בינלאומי ופלסטיני וכעת יש למקד את המאמץ הישראלי בהחזרת האזרחים וגופות החיילים הדר גולדין ואורון לישראל תוך גביית מחיר על החזקתם מחמאס והרשות הפלסטינית".

 

בנט הוסיף כי הוא מברך את ראש הממשלה על "אימוץ ההחלטה הרואה ברשות הפלסטינית רשות טרור משום שכל החלטה אחרת היתה מעניקה לגיטימציה לארגון הטרור חמאס שפועל להשמדת ישראל". בנט למעשה, מציב עצמו פעם נוספת כסמן ימני וזאת בתגובה לתגובה המתונה של לשכת ראש הממשלה להסכם הפיוס.


בתחילת השבוע אמרו גורמים פלסטיניים לעיתון "א-שרק אל-אווסט" כי הארגונים פתח וחמאס הסכימו שחמאס תפסיק את ניסיונותיה להצית עימות בגדה ולהוציא לפועל פיגועים בגדה המערבית - שינוי ברור במדיניות הארגון. אותם גורמים הוסיפו כי כחלק מהסכם הפיוס, ישנה הסכמה ברורה כי אף צד לא יקבל החלטות גדולות לבדן - בין אם מדובר בהסכם שלום, או עימות עם ישראל. במסגרת הסכם הפיוס שנחתם בקהיר, הוחלט כי השליטה על רצועת עזה תועבר לממשלת האחדות עד לראשון בדצמבר.