דיווח: במקביל לשיחות הפיוס הפלסטיני, משלחת ישראלית רמת דרג הגיעה לקהיר

האתר "אלערבי אלג'דיד" מדווח כי משלחת ישראלית בכירה הגיעה למצרים לפגישה עם בכירי מנגנון המודיעין המצרי. היום יצאו לדרך גם שיחות הפיוס בין חמאס לפתח

אתר החדשות "אלערבי אלג'דיד" מדווח כי משלחת ישראלית רמת דרג הגיעה אתמול (שלישי) לשדה התעופה בקהיר ע"ג מטוס פרטי במסגרת ביקור שיערוך שעות ספורות ובו ייפגשו עם בכירי מנגנון המודיעין המצרי.


האתר מציין כי ביקור זה מתרחש במקביל לשיחות הפיוס הפלסטיני שמתקיימות היום בקהיר בין משלחות פת"ח וחמאס. גורמים פלסטיניים מסרו לאתר כי השיחות בין משלחות חמאס ופתח מתקיימות בחסות ראש המודיעין הכללי המצרי, ח'אלד פוזי, וכי הביקור הנ"ל קשור לשיחות הפיוס.

 

לכתבות נוספות בחדשות 10 >>

נשיא קטלוניה: "נשהה את הכרזת העצמאות כדי לתת פתח למשא ומתן"

צעיר ישראלי נעצר בסיני לאחר שבתיקו נמצאו כדורי רובה

טעות בכתובת: תיעוד - כוח ימ"מ פושט על הבית הלא נכון


גורמי ביטחון מצריים מסרו כי המשלחת הישראלית הגיעה דרך האולם המיוחד בשדה התעופה בקהיר שמיועד למטוסים פרטיים.

 

אבו מאזן ויחיא סינוואר
 

אבו מאזן ויחיא סינוואר(ללא קרדיט)

לדיונים הפנים-פלסטינים בקהיר הגיעו כל ראשי חמאס למעט אסמעיל הנייה ובכירי הפתח: מאג'ד פראג', ראש המודיעין, מקורבו של אבו מאזן, ועזאם אל-אחמד, מחזיק תיק הפיוס ברשות.


ח'ליל אלחיה, סגן מנהיג חמאס בעזה, אמר לקראת המפגש: "אנחנו יוצאים לקהיר על מנת לדון במכניזם של ביצוע הסכם הפיוס המלא. יש בו סוגיות רבות: אש"ף, הבחירות, הממשלה, הביטחון, הפיוס החברתי והמועצה המחוקקת".


עם זאת, הצדדים לא ידונו על פירוק חמאס מנשקו. זוהי סוגייה שבה המצרים ינסו למצוא מנגנון לדחות את הדיון בנושא לסבב הבא. גורם פלסטיני בכיר אמר לחדשות 10: קשה להאמין שסבב השיחות הנוכחי בקהיר יצלח.