בגלל חוק ההמלצות: כ-25 אלף הפגינו בשדרות רוטשילד בתל אביב

רחובות אלנבי, אחד העם, יהודה הלוי וביל"ו נסגרו לתנועה לזמן קצר בעקבות ההפגנה. דוד אמסלם: "במקביל לרוטשילד צועדים גם בוואדי ערה ועזה. זו הבושה". גבאי: "‏ממשלה מושחתת צריכה ללכת"

מחאה בשדרות רוטשילד בתל אביב שבוע שני ברציפות. על פי הערכות, בין 20-25 אלף בני אדם הגיעו אתמול (שבת) לשדרות רוטשילד בתל אביב במחאה על חוק ההמלצות והתנהלות הממשלה.

 

המפגינים צעקו בין השאר "הון, שלטון, עולם תחתון". בתוך כך, נערכה ברחוב הרצל הסמוך הפגנת תמיכה בליכוד.


>> לכתבות נוספות בנושא

השרה שקד: "העם לא בחר בממשלת ימין כדי להעביר את חוק ההמלצות"

נתניהו התקפל: ביקש להחריג את עצמו מחוק ההמלצות

דוד ביטן: "אם החקירה בענייני תתקדם, חוק ההמלצות לא יחול עלי"

 

בליכוד מסרו כי "בערב שבו ראש הממשלה נתניהו יוצא לייצג את מדינת ישראל מול ההתקפות על ההכרזה ההיסטורית של הנשיא טראמפ, ובשעה שבה מתקיימות ברחבי העולם הערבי הפגנות שבהן שורפים את דגלי ישראל וארה"ב, בתל אביב מתקיימת גם הערב הפגנת שמאל".

 

עוד הוסיפו כי "במקום להתאחד עם כל העם מאחורי ירושלים ולהציג לעולם חזית אחידה, בשמאל לא יכולים להתאפק ומעדיפים לעסוק בפלגנות".

 

כ-15 אלף איש הגיעו. שדרות רוטשילד
 

כ-15 אלף איש הגיעו. שדרות רוטשילד(מהפך)

חבר הכנסת דוד אמסלם (הליכוד) הגיב להפגנה בחשבון הטוויטר שלו ורשם כי "במקביל לרוטשילד צועדים הערב גם בואדי ערה ועזה. זו הבושה". בתגובה לדברי הליכוד, רשם יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי בחשבון הטוויטר שלו כי "במקום להתמודד עם התרבות השלטונית המושחתת, הליכוד בוחר שוב לפלג את עם ישראל. בממשלה ללא תרבות של שחיתות, קל יותר לטפל בירושלים ונוח יותר לייצג את המדינה בעולם. ‏ממשלה מושחתת צריכה ללכת"

 

עוד הוסיף גבאי כי "גם השבוע הצעירים שלנו יצאו להפגין עם האלפים ברחובות נגד התרבות השלטונית המושחתת. למרות הניסיונות להפוך אותה לכזאת, השחיתות היא לא נושא לוויכוח פוליטי, היא לא עניין של ימין או שמאל - היא מחלה שפוגעת בביטחון, בבריאות ובחינוך של מצביעי ימין ושמאל כאחד".

 

רחובות אלנבי, אחד העם, יהודה הלוי וביל"ו נסגרו לתנועה לזמן קצר בעקבות ההפגנה. בתוך כך, המפגינים חסמו את רחובות אבן גבירול וקפלן.

 

הפגנה דומה לזו שנערכת כיום, התקיימה גם בשבת שעברה כאשר הגיעו לשדרות רוטשילד כ-20 אלף מפגינים על מנת למחות נגד הממשלה.

 

  • תגיות: