בתגובה לירי הרקטות: צה"ל תקף שוב מטרות חמאס ברצועת עזה

בפעם השניה בתוך שעות, תקפו מטוסי חיל האוויר ארבע מטרות של ארגון הטרור, בתגובה לשיגורי הרקטות אמש, בהן אחת שהתפוצצה בעיר שדרות. "בצה"ל רואים בחומרה את הירי לעבר יישובים ישראליים. חמאס הוא האחראי הבלעדי על המתרחש ברצועה", נמסר

  • פורסם ב:
  • 09/12/2017 06:02
  • |
  • עודכן ב:
  • 09/12/2017 09:35
  • |
  • כתבים:
  • אור הלר

תיעוד תקיפת צה"ל אתמול ברצועת עזה

הסלמה בדרום: מטוסי חיל האוויר שבו ותקפו הלילה (שבת) ארבע מטרות של ארגון חמאס ברצועת עזה, בתגובה לשיגור שלושת הרקטות אמש לעבר ישראל, בהן אחת שהתפוצצה בעיר שדרות. המטסים תקפו שני אתרים לייצור אמצעי לחימה, מחסן לאמצעי לחימה ומתקן צבאי.


מצה"ל נמסר כי הוא "רואה בחומרה את הירי לעבר יישובים ישראליים. חמאס הוא האחראי הבלעדי על המתרחש ברצועה". אתמול בשעות הערב המאוחרות תקפו מטוסי חיל האוויר מתחם אימונים ומחסן לחימה של ארגון חמאס בתגובה לשני שיגורי הרקטות הראשונים. הפלסטינים דיווחו על כ-20 פצועים, בהם תינוק באורח קשה.

 

>> הסלמה בדרום - כתבות נוספות:

לפחות שתי רקטות שוגרו מעזה; אחת יורטה על ידי כיפת ברזל

רקטה התפוצצה בשדרות; מטוסי חיל האוויר תקפו ברצועה

"שמענו פיצוץ חזק מאוד": תושבי הדרום שוב תחת אש


לפחות שלוש רקטות נורו בשעות הערב אתמול לעבר יישובי הדרום מרצועת עזה. רקטה אחת התפוצצה בעיר שדרות, וגרמה לנזק קל למספר רכבים. לא היו נפגעים כתוצאה מפיצוץ הרקטה, מלבד מספר בני אדם שלקו בחרדה, בהם אישה בת 52.

 

הרקטה שנפלה אמש בשדרות
 

הרקטה שנפלה אמש בשדרות(ללא קרדיט)

בסך הכל נשמעו שלוש אזעקות "צבע אדום" ביישובי הדרום. ההתרעה הראשונה נשמעה מעט לפני 20:00 בערב במועצות האזוריות שער הנגב, שדות נגב, חוף אשקלון, אשכול וכן בעיר שדרות, אז שוגרה הרקטה הראשונה לעבר עוטף עזה. מערכת כיפת ברזל יירטה את הרקטה. ארגון סלפי בעזה קיבל אחריות לירי.

שעה קלה לאחר מכן נשמעה אזעקה נוספת, בשדות נגב ובני שמעון, סמוך לנתיבות - לראשונה מאז למבצע צוק איתן בקיץ 2015. בצה"ל אישרו כי רקטה שוגרה, אך ככל הנראה נפלה בשטח פתוח. באזור השעה 22:00 נשמעה האזעקה השלישית באזור המועצה האזורית שער הנגב ובשדרות, אז נפלה הרקטה בשדרות.


שלושת שיגורי הרקטות אמש מצטרפים לעוד שלוש רקטות ששוגרו שלשום לעבר ישראל. אחת הרקטות התפוצצה בשטח פתוח בצד הישראלי, ושתיים נוספות בתוך שטח הרצועה. גם לאחר הירי אמש הגיב צה"ל לעבר מטרות חמאס, הפעם בירי טנק וכלי טיס.

 

בווידאו: רכב שניזוק מפגיעת רקטה בשדרות

השיגורים בוצעו על רקע הכרזת "יום זעם" אתמול בכל רחבי יהודה ושומרון ובעזה, במחאה על ההכרה האמריקנית בירושלים בירת ישראל, וכן הכוונה להעביר את השגרירות לבירה. עשרות מוקדי חיכוך נרשמו בין פלסטינים לכוחות הביטחון. על פי משרד הבריאות הפלסטיני, לפחות שני מפגינים נהרגו.

במהלך העימותים אתמול הבעירו המפגינים צמיגים בוערים, השליכו בקבוקי תבערה ויידו אבנים לעבר כוחות צה"ל. עיקר המוקדים בגדה היו חברון, טול כרם, אל ערוב, קלקיליה, ושכם. כוחות צה"ל השתמשו באמצעים לפיזור הפגנות ובירי חי לאוויר, על מנת לפזר את ההתקהלויות.

 

בסך הכל נעצרו על ידי כוחות צה"ל ומשמר הגבול 28 מפירי סדר, ונפצעו כמה עשרות. ברצועת עזה הפגינו כ-4500 פלסטינים בשישה מוקדים עיקריים לאורך הגדר אשר הבעירו צמיגים ויידו אבנים לעבר הגדר ולעבר כוחות צה"ל. הכוחות הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות, וביצעו ירי לעבר כאלו שזוהו כ"מסיתים מרכזיים". זוהו מספר פגיעות.

 

למרות ריבוי המוקדים, במערכת הביטחון טוענים כי באופן יחסי לא היו אירועים חריגים. על פי ההערכות רק כ-5,000 עד 6,000 פלסטינים יצאו להפגין, והרוב המוחלט נבלם בערים הפלסטיניות. התיאום נשמר עם מנגנוני הביטחון הפלסטיניים. צה"ל נערך גם ל"יום זעם" היום, ומתגבר את האבטחה על ההתנחלויות מחשש ל"פיגועי יחידים".

 

  • תגיות: