,

איומים בחרם על אוסם, תלמה ושטראוס: "הוזילו מחירים"

אחרי הלחץ המתמשך על תנובה, שהניב הורדת מחירים, שלחו מארגני מחאת הקוטג' מכתב למנהלי החברות אוסם, תלמה ושטראוס ובו הודגש כי אם לא יוזילו מחירים יופנה נגדם חרם הצרכנים. מארגני המחאה דורשים מהחברות לבצע הורדה קבועה ומשמעותית של מחירי המוצרים בהיקף 30 אחוזים

(4:54 דקות)

יוזמי "מחאת הקוטג'" שלחו הבוקר (שלישי) מכתב למנכ"לי חברות המזון אוסם, תלמה ושטראוס המתאר את חוסר שביעות רצונו של הציבור ממחירי המזון הגבוהים. במכתב הם מאיימים כי אם לא יוזלו משמעותית מחירי המוצרים יפנו חרם צרכנים כנגד החברות. גם הסטודנטים הצטרפו לדרישה זו.

 

הצטרפו לחדשות 10 בפייסבוק »

 

"מצוקת הציבור הובילה אותו להבנה כי עליו ליטול אחריות ולהתחיל במאבק שמטרתו הינה הוזלת מחירי המזון ב-30% לפחות והשוואתם למחירים הנהוגים בחו"ל", כתבו יוזמי המחאה. "הצרכנים נאלצים לשלם מחירים מופקעים עבור מוצרי מזון, להימנע לחלוטין מקניית מוצרים שהתייקרו מעבר להישג ידם ואף לצמצם את הצריכה באופן כללי".

 

נציגי המוחים הוסיפו וכתבו כי מאות אזרחים פונים אליהם מאז תחילת המחאה הצרכנית ולאור הישגיה המשמעותיים, בבקשות לפתוח בחרם צרכנים כנגד חברות נוספות, ביניהן גם שלוש החברות הללו. המוחים חתמו את מכתבם בדרישה להורדה קבועה ומשמעותית של מחירי המוצרים, ובקריאה להנהלות החברות, לגלות סולידריות חברתית ולשים לנגד עיניהם את טובת הציבור, לצד המחשבה על רווחי החברה.

  

היום בשעה 14:00 יגיעו פעילי מחאת הקוטג' למשרדי שטראוס ברחוב הסיבים 49 בפתח תקווה וימסרו באופן אישי את המכתב למנכ"ל החברה. בהמשך יועברו המכתבים ליתר המנכ"לים של החברות הנוספות.

 

איציק אלרוב מיוזמי מחאת הקוטג', אמר בהקשר זה: "אנו קוראים ליצרניות ויבואניות המזון ולרשתות השיווק לערוך חשבון נפש ברוח ימי הסליחות שאנו נמצאים בעיצומם, לתקן את העוול המתמשך ולהפסיק לעשוק את הציבור. הימים בהם הפקעתם מחירים וחשבתם 'זה בסדר, הם ימשיכו לקנות', הגיעו אל קיצם".