,

בעקבות המשבר עם טורקיה: חברות התיירות עוצרות קמפיינים לקראת החגים

התקרית בשדה התעופה של איסטנבול התרחשה דווקא בשיאה של תקופת התאוששות, שבה טסו 200,000 ישראלים לטורקיה. כעת חברות התיירות עוצרות קמפיינים, וחוששות שהמדינה תרד ממפת התיירות

(1:06 דקות)

המשבר עם טורקיה נותן את אותותיו גם בתיירות: אחרי שעשרות ישראלים עוכבו היום (שני) בנמל התעופה של איסטנבול, חברות תיירות החליטו לעצור את הקמפיינים בהם פורסמו חבילות נופש לטורקיה, לקראת החגים הקרבים - ראש השנה וסוכות.

 

התקרית היום מגיעה דווקא בתקופת התאוששות, כאשר רק במהלך קיץ 2011 טסו לטורקיה 200,000 ישראלים. עדיין מוקדם לדעת מה יהיה הצפי לקראת פסח בשנה הבאה, אך חברות התיירות חוששות שטורקיה תרד כעת ממפת התיירות בעקבות המשבר החריף ביחסים בין המדינות.

 

מוקדם יותר התייחסו בירושלים למשבר סביב התשאול שנערך לנוסעים ישראלים שנחתו בטורקיה. "התייר הישראלי או איש העסקים הישראלי ישאל את עצמו עכשיו שבע פעמים אם שווה לו לטוס לטורקיה ולהסתכן בהשפלות מכוונות בשדה התעופה" - אמר גורם מדיני בכיר בעקבות האירוע שבו 40 תיירים ישראלים עוכבו ונחקרו בנמל התעופה באיסטנבול.

 

"הטורקים הכניסו לעצמם גול עצמי, כי ישראלים לא ירצו להגיע לשם. לא היה לנו ספק שהשפלת נוסעים ישראלים תהיה חלק מההתנהלות הטורקית, ולכן לא נפלנו מהכיסא כשזה קרה", ציין הגורם, ואמר כי אין לו ספק שמדובר בחלק מהסערה בעקבות דוח פאלמר שחקר את אירועי המשט הטורקי לרצועת עזה.

 

"זה חלק מהניסיון הטורקי להסיט את האש מהביקורת הקשה כלפיהם בדוח פאלמר, ואין דרך טובה מהשפלת ישראלים כדי לעשות זאת. עלינו להיות חכמים וסבלניים ולא להיגרר לפרובוקציות האלו", קרא הבכיר.