,

הסטודנטים החרימו את מסיבת העיתונאים: יש להדבר עם ועדת טרכטנברג

ראשי המחאה בהנהגת דפני ליף תקפו את יושב ראש הוועדה שהקים נתניהו וקראו לו להתפטר. אולם הסטודנטים טוענים כי יש להציג בפני טרכטנברג ושותפיו את הדרישות על מנת להשפיע עליו. בינתיים פונים המארגנים לכלכנים בכירים בחו"ל על מנת שייתמכו במאבק

מחלוקות בקרב מארגני המחאה על יוקר המחייה. הסטודנטים החליטו להחרים את מסיבת העיתונאים שקיימו היום דפני ליף ושותפיה לדרך.  ליף קראה ליושב ראש הוועדה מיוחדת שהקים ראש הממשלה בנימין נתניהו, פרופסור טרכטנברג, להתפטר. הסטודנטים ידעו מראש כי זאת כוונת המארגנים ולכן לא הגיעו למקום.

 

 

ניתן להצטרף לדיון ב- http://hidavrut.gov.il

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

הם טוענים כי לא צריך לפטר את הפרופסור, אלא לדבר איתו ולהשמיע את הדרישות שלהם כדי להשפיע על הדוח הסופי שלו.

 

אם בבית השורות לא כל כך מלוכדות, מנסים מארגני המאבק נגד יוקר המחייה לגייס מומחים מהעולם. הם פנו לכלכלנים מהעולם על מנת שיתמכו ברעיונות שלהם ומצאו כבר שניים מצרפת. החיפושים נמשכים והמארגנים מחפשים כעת חתני פרס נובל.

 

במסיבת העיתונאים שהתקיימה היום בבית סוקולוב בתל אביב, אמרה ליף כי: "ראש הממשלה הקים 20 ועדות חסרות מתוכן מאז שהוא בשלטון. הוועדה האחרונה, ועדת טרכטנברג, היא הוועדה הצינית והאכזרית ביותר".

 

"אנו קוראים מפה לפרופסור להתפטר לאלתר מהוועדה, ולא להיזכר בהיסטוריה כזה שהונה את מדינת ישראל ואת ציבור האזרחים. תחושתנו היא כי הוועדה היא טלאי. דמי כיס חד פעמיים שנועדו להשקיט ולמוסס את המחאה", היא הוסיפה.

 

ליף הכריזה כי במוצאי השבת הקרובה תתקיים עצרת מחאה נוספת בתל אביב. "זו תהיה עצרת אזהרה לפני עצרת גדולה יותר ב-3 בספטמבר, אז יפרצו כל הגבולות", ציינה. היא קראה לנתניהו להחזיר את הכנסת מהפגרה בעקבות המחאה החברתית.