,

ה-CIA נערך לנקמה: "בן לאדן מת, אל-קאעדה לא"

בארה"ב נערכים אל מול האיום לנקום את מותו של מנהיג אל-קאעדה. ראש סוכנות הביון האמריקנית קרא למדינות ברחבי העולם לשמור על ערנות ונחישות. במקביל אמר גורם ביטחוני בארה"ב כי, בניגוד להכרזת הנשיא, הכוחות שנשלחו למקום מסתורו של בן לאדן קיבלו הוראות ברורות לחסלו ולא לתפוס אותו

(1:41 דקות)

ראש סוכנות הביון האמריקנית, לאון פאנטה, הזהיר היום (שני) כי אל-קאעדה "כמעט בוודאות" עומד לנסות ולנקום את חיסולו של אוסאמה בן לאדן. "בן לאדן מת, אל-קאעדה לא", הסביר פאנטה.

 

ראש ה-CIA קרא למדינות להערך אל מול אפשרות הנקמה. "אנחנו חייבים, ואנחנו גם נשאר ערניים ונחושים", הכריז. גורם ביטחוני אמריקני אמר קודם לכן כי הכוחות המיוחדים שיצאו למבצע קיבלו הוראות לחסל את מנהיג אל-קאעדה ולא לתפוס אותו. "זה היה מבצע חיסול", אמר הגורם.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

אובמה: "זוהי לא מלחמה נגד האסלאם" »

הטאליבן מאיים: "ההנהגה, הצבא, וארה"ב - מטרות" »

 

בבוקר כשהכריז נשיא ארה"ב על מותו של בן לאדן סיפר כי מטרת המבצע היתה הבאתו למשפט. "בשבוע שעבר קיבלנו מספיק מידע כדי להביא אותו לדין", אמר אובמה, "תחת הנחייתי, כוחות של צבא ארה"ב קיימו משימה מדויקת. אחרי חילופי אש, הצלחנו לתפוס את גופתו".

 

במערב נערכים עתה אל מול האיומים, הממשיכים וזורמים, לנקום את מותו של הארכי-טרוריסט. דובר הזרוע הפקיסטנית של ארגון הטליבאן הבטיח מוקדם יותר לנקום בכל הבכירים בפקיסטן, לרבות הנשיא, בצבא ובארצות הברית. 

 

"עכשיו הנהגת פקיסטן, הנשיא והצבא יהיו המטרה הראשונה שלנו, אמריקה תהיה השנייה", הזהיר הדובר בשיחת הטלפון שבוצעה ממקום לא ידוע.

"הג'יהאד לא הסתיים"

במקביל, גם אידיאולוג בכיר המקושר לאל-קאעדה ומוכר באתרים של אסלאם קיצוני נשבע שהנקמה בוא תבוא. האיש, המכונה באינטרנט "אסד אל-ג'יהאד 2", שיגר את המסר במספר אתרים הקשורים לאסלאם קיצוני. הוא ספד ארוכות לאוסאמה והבטיח לנקום את הריגתו של "שייח' האסלאם". לדבריו, כל מי שחשב שהג'יהאד הסתיים, צריך לחכות מעט. 

 

אל מול האיומים גם באירופה נערכים. בריטניה הודיעה מוקדם יותר לנציגויותיה בעולם להעריך מחדש את סידורי הביטחון ולהיערך למתקפות. שר החוץ הבריטי, וויליאם הייג, אמר: "ייתכן שיש חברים באל-קאעדה שרוצים להראות שהם עדיין פועלים".

 

גם צרפת וגרמניה מודעות לכך שאיום הטרור לא נעלם עם חיסולו של בן לאדן. "כוחות השלום נחלו הצלחה הלילה. הטרור העולמי עדיין לא הובס וכולנו נצטרך להישאר ערניים", אמרה קאנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל ונשיא צרפת, ניקולא סרקוזי, הוסיף כי מותו של מנהיג אל-קאעדה עושה צדק עם כמעט 3,000 בני אדם שנהרגו במתקפת ה-11 בספטמבר אך הוא לא יסיר את איום הטרור ועל המערב להמשיך ולעמוד על המשמר.