,

פרשנות: הנדנדה בלוב תמשך ורק התערבות ממשית של המערב תביא להכרעה

קדאפי עדיין נמצא בבירה טריפולי ולא מתרגש מאיומי ארה"ב. הרודן יודע כי כרגע לאף אחד במערב אין את האומץ להעניש אותו, ומספר ההרוגים במהומות רק עולה. ברחבי העולם כבר מורגש המשבר כשמחיר חבית נפט עומד על 117 דולר, וברחבי העולם הערבי, בעיקר בסעודיה, מפחדים שגל המהומות יגיע אליה

(1:19 דקות)

שליט לוב, מועמר קדאפי, עדיין נמצא בבירה טריפולי. במשך היום נמשכה הנדנדה בינו ובין אנשי האופוזיציה על השליטה בערים השונות במדינה. היא תימשך ל עוד יישמר השיוויון בכלי הנשק ובמספר האנשים. לשון המאזניים תוכרע רק אם תהייה התערבות ועזרה במחוץ, עזרה אותה ביקשה היום (רביעי) האופוזיציה.

 

הליגה הערבית מנסה לכפות על לוב אזור ללא טיסה ואף להטיל עונשים על קדאפי. הבעיה היא שלאף אחד אין את האומץ לכך. לכן המהומות ימשכו עוד הרבה זמן כי קדאפי לא הולך לשום מקום. האמריקנים מצידם אומרים כי כל האפשרויות פתוחות, אך זה לא מרשים את השליט הלובי.

 

לוב ממשיכה לדמם ועד עתה נהרגו מעל 6,000 בני אדם. בעולם המספרים האלו פחות מורגשים ומה שיותר משעותי בשביל מדינות העולם היא הקפיצה במחירי הנפט. מחיר חבית בודדת עומד כיום על 117 דולר, פי שניים מהמחיר לפני שנה. העלייה מראה שגל הדומינו מאיים גם על סעודיה ויתר המדינות החזקות באזור.