,

גל עזיבות באוצר: 7 מתוך 8 הבכירים התחלפו בתוך שנתיים

מנכ"ל המשרד, החשב הכללי, היועץ הבכיר לשר, ראש אגף התקציבים ובקרוב גם ראש רשות המסים והממונה על שוק ההון. התוצאה: בתום מחצית מכהונת יובל שטייניץ כשר האוצר, סיימו את תפקידם שבעה מבין שמונת פקידי האוצר הבכירים

(1:42 דקות)

החשב הכללי של משרד האוצר, שוקי אורן, הודיע על התפטרותו והערב (שלישי) נראה כאילו מדובר בתופעה ששר האוצר, יובל שטייניץ לא מצליח לשלוט בה. התוצאה: משרד שאחראי על הכסף של כולנו ומנוהל על ידי קבוצת פקידים המתחלפת שוב ושוב.

 

בתוך חצי מהקדנציה של שטייניץ בראשות משרד האוצר, התפטרו לא פחות משבעה מבין שמונה בעלי התפקידים בכירים במשרד. אורן פרש על רקע חילוקי הדעות שלו עם שטייניץ בנוגע לניהול בנק לאומי, אבל כמוהו נהגו ראש אגף התקציבים הקודם, רם בלינקוב, שפרש על רקע חילוקי דעות עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו.

 

גם היועץ הבכיר לשר האוצר, עומר מואב, הודיע על התפטרותו אחרי שנה בתפקיד, לאחר ששטייניץ התנער משתי התבטאויות שנויות במחלוקת של יועצו. מנכ"ל המשרד, ירום אריאב, סיים את תפקידו ממש בתחילת הקדנציה של שטייניץ לטובת המנכ"ל הנוכחי.

 

לכל זה יש להוסיף שני אנשים שפורשים בקרוב בתום ארבע שנות הקדנציה שלהם - ראש רשות המסים והממונה על שוק ההון. השאלה היא מה כל התזוזות האלה יעשו לכסף שלכם.