,

המקומות המבוקשים ביותר בערים הגדולות - השכונות הישנות

סקר של אתר "יד2" עבור חדשות 10 מגלה כי הגולשים מחפשים בעיקר את השכונות הישנות: יד אליהו בתל אביב, נווה שאנן בחיפה ופסגת זאב בירושלים. אבל אם יוצאים קצת ממרכזי הערים או פוזלים לפריפריה מגלים שהשכונות החדשות עדיין חזק במירוץ לכיס שלכם

(4:47 דקות)

שכונת יד אליהו - המקום המבוקש ביותר בתל אביב. זה יישמע אולי מפתיע, אבל ניתוח מיוחד של אתר המכירות "יד 2" עבור חדשות 10 מגלה כי דווקא השכונה הסמוכה לעזריאלי היא המובילה את רשימת החיפושים על ידי מחפשי הדירות. על פי הנתונים, 4,463 איש חיפשו את השכונה בחודש האחרון - 18 מתעניינים בממוצע על כל דירה.

 

אבל המצב הזה לא שונה גם כשפונים צפונה. גם בחיפה זוכות השכונות הוותיקות להתעניינות מחודשת. כך למשל, שכונת נווה שאנן הפכה לפופולרית במיוחד עם לא פחות מ-10,471 חיפושים שהם 20 מתעניינים בממוצע לכל דירה בלוח.

 

ובירושלים? ניחשתם נכון. לא רחביה, לא ממילא ולא המושבה הגרמנית. את רשימת המקומות המבוקשים בבירה מובילה שכונת פסגת זאב. 5,345 גולשים הקלידו את שמה של השכונה במנוע החיפוש - 10 מחפשים בממוצע על כל דירה מוצעת.

 

הסיבה לכך היא, כמובן, העלייה במחירי הנדל"ן בישראל. מנתוני השמאי הממשלתי עולה כי בשנה האחרונה התייקר הנדל"ן בישראל ב-14%. בחיפה נרשמה בשנה החולפת עליית המחירים הגדולה ביותר בשיעור של 24%. עוד ברשימת הערים המתייקרות נהריה, חדרה, באר שבע וחולון.

 

אבל המצב נכון במקומות שבהן השכונות הישנות של היום מהוות את השכונות המתפתחות של המחר. בפתח תקווה המצב שונה, כאשר את הרשימה מובילה שוכנת אם המושבות ההולכת ונבנית: 6,526 חיפושים בחודש - 20 מחפשים בממוצע לדירה. יחס דומה נרשם בשכונת קריית השרון בנתניה. כך גם בשכונת נווה זאב החדשה בבאר שבע.