,

שטייניץ: התמתנות במחירי הדיור והשכירות

בדיון בוועדת הכספים בנושא שוק הדיור מחה שר השיכון על מחירי הדירות המופקעים ואילו שר האוצר טען שעליית המחירים נבלמת לאיטה. בשבוע שעבר העלה האוצר את מס הרכישה על דירה שנייה ומעלה

(2:55 דקות)

דיון סוער התנהל היום (רביעי) בוועדת הכספים של הכנסת בנושא שוק הדיור וחשף את המחלוקת שבין משרד השיכון למשרד האוצר. השר אריאל אטיאס מחה על מחירי הדירות המופקעים ואילו השר יובל שטייניץ אמר כי עליית המחירים נבלמת לאיטה.

 

"אנחנו רואים התמתנות במחירי הדיור וגם במחירי השכירות", אמר שטייניץ. "אנו רואים התחלה של שינוי מגמה ושינוי דינמי".

 

בשבוע הכריז שר האוצר על העלאת מס רכישה על דירה שנייה ומעלה - 5% לדירות של עד מיליון שקל, 6% עד 3 מיליון ו-7% לדירות שמעבר לכך.

 

העלאת מס הרכישה נועדה לצנן את שוק הנדל"ן ולהסיט דירות להשקעה לדירות לזוגות צעירים. כמו כן, בישר השר על צעד שני במטרה לבלום את עליות המחירים ולהגדיל את ההיצע - הוראת שעה לשנתיים. דירות שיימכרו, יזכו בפטור ממס שבח - גם אם לא עברו ארבע שנים.

 

"אנחנו לא נגד דירות להשקעה, ואם ישנם תושבי חוץ שקונים דירות להשקעה או לנופש - זה חלק חשוב. אבל כרגע אנו רוצים להגדיל את ההיצע לזוגות צעירים", אמר שטייניץ על התכנית החדשה להגדלת ההיצע בשוק הדיור בישראל. שטייניץ אמר כי ייעשו "שני צעדים מקבילים ומשלימים במיסוי, שהמטרה שלהם היא להסיט היצע מדירות להשקעה לדירות לזוגות צעירים לתקופה מוגבלת של שנתיים".