,

הליך חדשני בישראל: ניתוח לקיצור קיבה דרך הפה

ישראל היא המדינה השלישית, אחרי ארה"ב ואנגליה שהחלה לבצע את הניתוח. צינור שמוחדר ללוע ומגיע עד הקיבה, מצמק אותה בעזרת צבתות. ההליך מסתיים ללא צלקות וכאבים. העלות: כ-100 אלף שקלים

(2:22 דקות)

בפעם הראשונה בישראל ניתן לבצע ניתוח לקיצור קיבה דרך הפה, ללא צלקות וכאבים. השיטה החדשנית שמה את ישראל בשורה אחת עם ארצות הברית ואנגליה - שרק בהן ניתן לבצע את הניתוח הנפוץ בהליך מעין זה. אתמול (ראשון) נערך הניתוח הראשון בארץ.

  

מדי שנה עוברים אלפי אנשים בישראל ניתוח לקיצור קיבה אחרי שהתייאשו מדיאטות שונות ומשונות. בעבור חלקם הניתוח הוא בגדר הצלת חיים והטכניקה החדשה הופכת אותו לבטוח יותר. "אנחנו מקטינים את הקיבה מבלי להסיר ממנה חלקים ואנחנו לא משתמשים באלמנט זר כמו הצרת קיבה בעזרת טבעת", אומרת ד"ר אוסנת רזיאל מבית החולים "אסותא".

 

בהליך הנוכחי מוחדר דרך הלוע צינור ובו מצלמה זעירה וכלי עבודה כירורגיים. בתוך הקיבה מוצמדות שתי צבתות אל דופן הקיבה ומצמקות אותה מבפנים. חוזרים על הפעולה מספר פעמים עד שהקיבה מוקטנת. עלות הניתוח מוערכת בכ-100 אלף שקלים והוא נערך כרגע רק בבית החולים "אסותא".

 

"אחרי עשר שנים בחרתי בפרוצדורה שלטעמי לא מפחידה, נשמעת חדשנית וכנראה גם עוזרת", אומר המטופל אודי שריג לפני כניסתו לניתוח.