,

הטלוויזיה הקנדית: דוח האו"ם יאשים את חיזבאללה ברצח חרירי

תחקיר של הטלוויזיה הקנדית מציג חלק מהראיות שאספה ועדת החקירה של האו"ם לרצח ראש ממשלת לבנון חרירי. בין הממצאים המרשיעים: רשת טלפונים סלולרית הקושרת בין המפגעים לארגון והקשרים בין ראש המודיעין הלבנוני באותה התקופה לחיזבאללה

(2:17 דקות)

מתרבים הסימנים שוועדת החקירה הבינלאומית לרצח ראש ממשלת לבנון חרירי תאשים את חיזבאללה. תחקיר של הטלוויזיה הקנדית מציג חלק מהראיות שהשיגה ועדת החקירה של האו"ם ומצביע על חיזבאללה כאשם בהתנקשות.

 

בין היתר, מציג התחקיר תרשים של רשת הטלפון הסלולרית המצביעה על הקשר בין המתנקשים לחוליות הלוגיסטיות של הארגון. עוד מוצג בתחקיר הקשר בין ראש המודיעין הלבנוני דאז, ויסאם אל-חסן, לחיזבאללה. על פי הפרסום, הוא זה שהעביר את המידע הרגיש לחיזבאללה. לדברי הקנדים, הוא היה אמור להיות בשיירה ביום ההתנקשות, אך לא היה שם.

 

במקביל, מציג התחקיר את דמותו של קצין המשטרה הלבנוני, ויסאם עיד, שזיהה את חיזבאללה ואת רשת הטלפונים. על פי התחקיר, עיד חוסל מבלי שעדותו תשמע, מספר ימים בלבד לאחר שוועדת החקירה של האו"ם יצרה עמו קשר ב-2008.

 

הסכנה העיקרית היא כי הדוח שעתיד להתפרסם בשבועות הקרובים יצית את לבנון ויוביל להפיכה שיעית ולהשתלטות של חיזבאללה. "טועה מי שחושב שניתן שיעצרו ולו אחד מלוחמינו", אמר מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה\ לפני כשבועיים. "אנחנו נחתוך את היד שתושט לעבר כל אחד מהם".