,

עמי פופר על רצח הפלסטינים: "אף אחד לא יודע כמה אני מצטער"

אחרי 20 שנה בכלא, מדבר הרוצח עמי פופר לראשונה ומסביר מה גרם לו לרצוח: "זה קרה בגיל מטופש שאין בו שכל". עכשיו הוא גם מביע חרטה: "אנשים יגידו שזה חארטה, אבל אף אחד לא יודע מה קורה אצלי בלב"

(3:20 דקות)

אחרי 20 שנה בכלא, עמי פופר שרצח שבעה פלסטינים בראשון לציון, מביע חרטה. "אף אחד לא יודע כמה אני מצטער", אמר פופר כשנשאל על מעשיו מלפני שני עשורים. "אלה דברים שלא אמרתי לאף בן-אדם".

 

את דברי החרטה אמר פופר במהלך חופשה מהכלא. "אנשים יבואו ויגידו שהחרטה שלי זה חארטה, שזה בשביל חנינה", הוא ציין, "אבל אף אחד לא יודע מה קורה אצלי בלב".

 

בשנת 1990 יצא פופר לצומת גן הוורדים בראשון לציון ושם ירה למוות בדם קר בשבעה פלסטינים. צפויות לו עוד 20 שנה כדי להשלים 40 שנות מאסר. בכלא הוא חזר בתשובה. במהלך אחת החופשות איבד את אשתו ובנו בתאונת דרכים, כשהוא נהג ברכב, ונשפט לחצי שנת מאסר נוספת.

לפני כשבועיים, בעת ששהה בחופשה, הגיע פופר לחתונתו של נתנאל בניזרי, בנו של הרב שלמה בניזרי, המרצה גם הוא מאסר לצד פופר בכלא "מעשיהו". שם, הוקלט פופר ללא אישורו וידיעתו, והסביר מה גרם לו לרצוח.

 

"זה תוצאה של שנים של דיבורים, של מחשבות", הוא הסביר. "זה קרה בגיל מטופש שאין בו שכל. אין אף אחד שחושב שרצח של ערבים הוא לא דבר נורא, מלבד כל מיני משובשים למיניהם. היהדות לא נועדה לזה. אנחנו לא איזה כת מוזרה של קניבלים"