מוחמד מורסי בתא במשפט, צילום מסך -

בית המשפט במצרים הטיל עונש מוות על הנשיא המודח מוחמד מורסי

החלטת בית הדין, להטיל עונש מוות על הנשיא המודח מוחמד מורסי, מגיעה לאחר שהרשיע אותו בתכנון וארגון ניסיון בריחה מהכלא בו נהרגו מעל כ-40 אנשים. מוקדם יותר היום, ביטל בית המשפט עונש דומה שהוטל על הנשיא וגזר עליו מאסר עולם וזאת לאחר שהורשע בשני תיקים אחרים בהם: עינוי ורצח מפגינים, שיתוף פעולה עם איראן, חזיבאללה וחמאס וערעור ביטחון המדינה

נשיא מצרים המודח, מוחמד מורסי, יוצא להורג - כך קבע בית הדין במצרים, לאחר משפט מסובך שכלל שלושה תיקים שונים. הבוקר (שלישי), החליט בית המשפט להטיל את עונש המוות על הנשיא לשעבר, וזאת בעקבות הרשעתו בתכנון וארגון בריחה המונית מהכלא המצרי בו נהרגו כ-40 אנשים.

 

פסיקה זו של בית המשפט המצרי מגיעה לאחר שמוקדם יותר היום, בוטל עונש מוות שהוטל על מורסי בעקבות הרשעתו בקשירת קשר עם חמאס, חיזבאללה ואיראן וזאת על מנת לערער את ביטחון המדינה.

 

ביטול גזר הדין הקודם, שהוחלף במאסר עולם, קרי 25 שנה בכלא המצרי, הגיעה לאחר שהמופתי של קהיר העביר לבית הדין חוות דעת מיוחדת שכתב על מורסי, בה ביקש להמתיק את עונשו. הנשיא מורסי, איש תנועת האחים המוסלמים ששלט במדינה בי השנים 2011 ל-2013, הורשע לפני כחודשיים בתיק נוסף בו נגזרו עליו 20 שנים בכלא.

 

 

עשרות מאנשי האחים המוסלמים יוצאו להורג
 

עשרות מאנשי האחים המוסלמים יוצאו להורג(רויטרס)

התיק הראשון בו הורשע הנשיא לשעבר, כלל אישומים קשים של עינוי ורצח של מפגינים מצרים, בעת המחאה שפרצה נגד משטרו בשנת 2012. במסגרת שלושת התיקים, הורשעו עוד מאות מאנשי תנועת האחים המוסלמים שגם הם נידונו למוות.