עצרת חיזבאללה לציון נסיגת צה"ל מלבנון, בחודש שעבר, רויטרס

נסראללה: "במלחמה הבאה נגרש מיליוני ישראלים"

מזכ"ל חיזבאללה התייחס לתרגיל העורף הלאומי שנערך השבוע בישראל וטען כי מדובר ב"הכרה" ביכולות ארגונו. הוא הבהיר: ". אם אתם חושבים שאני עסוקים בסוריה וזה ימנע מאיתנו להיות מוכנים למלחמה - אתם טועים"

בעוד ארגונו שקוע במלחמת האזרחים בסוריה, שב מזכ"ל חיזבאללה לאיים על ישראל: בנאום שנשא היום (שישי) התייחס חסן נסראללה לתרגיל העורף הלאומי "נקודת מפנה 15" שנערך השבוע בישראל ונחתם אתמול, וטען כי הוא מהווה "הכרה בכך שיש לנו יכולות לפגוע בכל מקום בישראל". לטענת נסראללה, תרגיל העורף הצה"לי היווה "הודאה מוחלטת ומפורטת" של ישראל וגרס ש"אתם עושים תרגיל כי אתם יודעים שהצבא שלכם הובס".

 

מזכ"ל חיזבאללה גם הגיב לאיומים שהשמיעו בתקופה האחרונה בכירים בצה"ל בנוגע להשלכות של מלחמה נוספת בלבנון. "הם איימו להרוס, לפוצץ ולגרש מיליון וחצי לבנונים. זה חלק מהמחמה הפסיכולוגית", הוא טען. "האיומים של ישראל לא חדשים והישראלים יודעים שהדברים השתנו בעולם. אם ישראל מאיימת לגרש מיליון וחצי לבנונים, אנחנו נגרש מיליוני ישראלים. אנו לא חוששים מהמלחמה ובטח שלא מהאיומים שלכם".

 

מזכ
 

מזכ"ל חיזבאללה נסראללה, הערב()

לדבריו, "נגמרה התקופה שבה ישראל הורסת את הבתים שלנו והבתים שלה נשארים בעינם ושישראל הורסת את התשתיות שלנו והתשתיות שלהם נשארות כמו שהן. זה נגמר ב-2006 (מלחמת לבנון השנייה). מה שיבוא יהיה גדול יותר מ-2006".

 

מזכ"ל חיזבאללה קרא לעם הלבנוני לא לשים לב ל"איומים הישראליים", שרק מעידים, לדבריו, על הדאגה והחשש של ישראל. נסראללה הבהיר שעיסוקם של אנשי חיזבאללה במלחמה לצד נשיא סוריה, בשאר אסד, מול כוחות המורדים לא ישנה דבר. "אם אתם חושבים שאני עסוקים בסוריה וזה ימנע מאיתנו להיות מוכנים למלחמה - אתם טועים. זה צריך להפחיד אתכם", הוא אמר.