,

מסיבת התה של וושינגטון: מאות אלפים מחו נגד אובמה

את היום לציון זכרו של הנואם החולם מרטין לותר קינג ניצלה תנועת מסיבת התה למחאה פוליטית. באירוע שיזם מגיש הטלוויזיה גלן בק מחו ההמונים על מה שהם רואים כאובדן דרכה של ארה"ב. מוקירי זכרו של לותר קינג לא אהבו את הרעיון

(2:07 דקות)

 מפגן כוח אדיר של מתנגדי נשיא ארצות הברית ברק אובמה באחד האתרים הסמליים ביותר בוושינגטון: מאות אלפים מילאו בסוף השבוע את הרחבה שמול אנדרטת לינקולן, ביום לזכרו של מרטין לותר קינג וקראו "להחזיר את הכבוד לאמריקה".

 

47 שנים לאחר שלותר קינג נאם במקום את נאום החלום המפורסם התאגדה התנועה המכנה עצמה מסיבת התה של השמרנים לאירוע מחאה. את האירוע יזם מגיש הטלוויזיה השמרן, גלן בק,  והקהל הרב שנאסף ביקש להחזיר את אמריקה אל הדרך שלטענתם איבדה - פחות מעורבות ממשלתית ומיסים נמוכים.

 

לצד בק ניצבה גם שרה פיילין. "בואו נעמוד ביחד בכבוד בואו נשקם את אמריקה", צעקה פיילין בהתלהבות באירוע אל מול ההמונים. בקבוצה מבקשים להשיג מהפך פוליטי בבחירות ולהחזיר לרפובליקנים את השליטה בקונגרס.

 

אך היה מי שלא אהבו כלל את  האירוע ובעיקר את עיתויו. "הם רוצים לחלל את היום הזה ואנחנו לא ניתן להם את היום הזה", אמר אחד מתלמידיו של לותר קינג, "הבמה אולי שלהם אבל החלום שלנו". לצערי מוקיריו של הנואם האגדי האירוע לזכרו משך אליו רק מאות משתתפים לעומת האלפים שהגיעו לאירוע מסיבת התה.