ביתר עילית. , "צילמתי" - ויקיפדיה

תושב ביתר עלית שוחרר מחמת הספק לאחר שהואשם בניסיון לרצח

אחרי 18 חודשי מאסר, זיכה בית המשפט המחוזי בירושלים את נהוראי איטח, שהואשם כי הניח מטען חבלה במרפסת בית משפחה מהישוב ביתר עלית, עמה היה מסוכסך. "איטח איננו דמות תמימה אך לא הונחה תשתית ודאית להוכחת מעורבות ממשית שלו בהנחת המטען", קבעו השופטים. פרקליטו לחדשות 10: "לצערי הוא נאלץ לשהות במעצר 18 חודשים לפני שבית המשפט קיבל את כל טענותינו"

בית המשפט המחוזי בירושלים זיכה היום (שלישי) מחמת הספק את נהוראי איטח, תושב ביתר עלית שהואשם בניסיון רצח משפחה עמה היה מסוכסך בישוב בו הוא מתגורר, והפרעה לשוטר במילוי תפקידו.

 

מהכרעת הדין עולה כי באוגוסט 2013 התגלה מטען חבלה מסוג צינור המופעל מרחוק באמצעות טלפון נייד שצורף למטען בחלקה האחורי של מרפסת קרוון בישוב ביתר עלית בו מתגוררת משפחת גולדשטיין, עמה משפחתו של איטח הייתה מסוכסכת.

 

איטח עצמו אף היה חשוד כמי שהניח מטען זהה לפרקליט ממחוז תל אביב שמכוניתו פוצצה, אולם לאחר בירורים עלה כי איטח הוא לא זה שהניח את המטען.

בהחלטתם קבעו השופטים כי לא הוכח בוודאות שאיטח קיבל לידיו או החזיק או עשה שימוש במכשיר הטלפון שהוצמד למטען ואף לא הוכח קשר בינו לבין מטען החבלה.

 

עוד קבעו השופטים כי איטח אמנם "איננו דמות תמימה", אך לא הונחה תשתית ודאית להוכחת מעורבות ממשית אקטיבית בהנחת המטען.

 

עורך הדין של איטח, ארנון איתן מהסנגוריה הציבורית, אמר לחדשות 10 כי "בית המשפט קיבל היום לאחר משפט ארוך שהתנהל את כל טענותינו. לצערי מרשי נאלץ לשהות במעצר 18 חודשים עד שבית המשפט זיכה אותו ושחרר אותו בתום הקראת הכרעת הדין".