שר החוץ הגרמני ברצועת עזה: "ייצוא סחורה יתאפשר רק כשנוודא שלא משוגרים מכאן טילים"

יממה לאחר ביקורו בישראל, הגיע פרנק ולטר-שטיינמאייר לרצועת עזה, על מנת לראות את שיקום ההריסות שנה לאחר מבצע "צוק איתן". לאחר הביקור המשיך לראות את הנעשה בצד השני – וביקר בקיבוץ שער הנגב. "אסור שילדים מישראל ומרצועת עזה יהיו בתוך מלחמות", הבהיר

"ייצוא הטובין מעזה יתאפשר רק אם הגבולות ייפתחו ונוודא שמכאן לא ישוגרו טילים ושלא קיים כאן משגר טילים", כך אמר שר החוץ הגרמני, פרנק ולטר שטיינמאייר, בביקורו היום (שני) ברצועת עזה.

 

שר החוץ, שביקר אתמול בישראל והמשיך לאחר ביקורו בעזה לשער הנגב, ביקר במתקני האו"ם ובאתרים שנהרסו במבצע "צוק איתן" על ידי חיל האוויר, כמו גם בנמל עזה. זאת, במטרה לראות כיצד משתקמת הרצועה כשנה לאחר העימות הצבאי עם ישראל, בו נהרגו כזכור אלפי אזרחים. שטיינמאייר אכן אמר במהלך הביקור כי "אסור שילדים מישראל ומרצועת עזה יהיו בתוך מלחמות".

 

שטינמאייר אומנם לא נפגש במהלך ביקורו עם אנשי חמאס, היות והארגון השלט בעזה מוכר על ידי האיחוד האירופי כארגון טרור. יחד עם זאת הסתייע באבטחת רכבו באנשי מנגנוני הביטחון של חמאס. לא בכדי, בעזה מברכים על כל מבקר מבחוץ, בהיעדר המתווך המצרי שנטש כזכור את שיחות המשא ומתן.