ישראל: רואים בחמאס אחראים לירי; מוצבים צבאיים פונו ברצועה

במערכת הביטחון רואים בחמאס את האחראי לירי הרקטה שנפלה באיזור אשדוד, ומוצבים צבאיים של הארגון ברצועה כבר פונו. לפי מקורות בעזה, הירי שבוצע לעבר ישראל היה חלק מניסוי טילים לכיוון הים. מחר יתקיימו הלימודים בדרום כמעט כרגיל

אזעקות צבע אדום נשמעו הערב (שלישי) במספר יישובים באזור מרחב לכיש ואשדוד. מערכת הביטחון דיווחה כי רקטה אחת נפלה באיזור אשדוד, לא דווח על נפגעים או נזק לרכוש.

 

ההערכה בקרב גורמים במערכת הביטחון היא שלא מדובר בירי שבוצע על ידי חמאס, אלא על ידי ארגוניים קיצוניים יותר - המצויים בסכסוך עם חמאס בעת האחרונה. בתוך כך, ברצועה מתכוננים לתגובה אפשרית של צה"ל כאשר מקורות בעזה דיווחו כי אנשי חמאס "פינו מוצבים בטחוניים״ מחשש לתקיפה של ישראל.

 

עוד דווח ברצועה כי מזל"טים חגו בגובה נמוך מעל שג'אעיה. למרות שההערכה היא כי הירי לא בוצע בחמאס, גורם ביטחוני אמר לחדשות 10 כי ישראל רואה בארגון אחראי לירי. "אנו רואים בחמאס אחראי לכל מה שנעשה משטח הרצועה", טען אותו גורם.

 

בשלב מאוחר יותר דיווחו מקורות בעזה כי הירי לעבר ישראל היה חלק מניסוי טילים. "'ההתנגדות הפלסטינית' שיגרה טיל ניסוי לכיוון הים, צה״ל טוען כי טיל נורה לעבר ישראל ונפל בשטח לא מיושב", מסרו אותם מקורות.

בתום הערכת מצב שנערכה בעיריית אשדוד הוחלט כי מוסדות החינוך בעיר יפעלו מחר כרגיל. עם זאת, מטעמי זהירות הוחלט לבטל את הלימודים במוסדות הפועלים בקרוואנים או שאינם ממוגנים. הרשימה המלאה התפרסמה באתר האינטרנט של עיריית אשדוד.

 

כאמור, בתקופה האחרונה נרשמו כל מיני סכסוכים פנימיים ברצועה של חמאס עם ארגונים קיצוניים הפועלים באזור. ייתכן ואותם ארגונים מנסים לאתגר את חמאס באמצעות ירי לעבר ישראל. במקרים דומים בעבר הארגון עצר את האירועים והעביר במהרה מסר לישראל שהוא אינו מעוניין ביצירת סבב חדש ברצועת עזה.

 

רקטה אחת התפוצצה, לא היו נפגעים. שיגור רקטה מהרצועה (ארכיון)
 

רקטה אחת התפוצצה, לא היו נפגעים. שיגור רקטה מהרצועה (ארכיון)(רויטרס)