שביתה בדרום בשל גל הפיטורים, אלמוג בוקר

הנהלת כי"ל לעובדים: "איננו רואים כל סיכוי להגיע להסכמה בקרוב"

על רקע סערת התעסוקה בדרום, הנהלת "כימיקלים לישראל" העבירה מכתב לעובדי מפעלי ים המלח שבבעלותה, בו היא טוענת כי דרישות ועד העובדים הן אלה שלא מאפשרות לצדדים להגיע לפתרון. "הוועד מחסל באופן עקבי כל שביב של תקווה או כל רעיון פורץ דרך שהוסכם ע"י ההנהלה וההסתדרות", נמסר מהנהלת החברה

  • פורסם ב:
  • 26/05/2015 19:17
  • |
  • עודכן ב:
  • 26/05/2015 20:39
  • |
  • כתבים:
  • אלמוג בוקר

המו"מ נכשל. הנהלת "כימיקלים ישראל", נגדה נערכת בעת האחרונה מחאה גדולה בעקבות כוונתה לפטר מאות מעובדיה, העבירה היום (שלישי) מכתב לעובדי מפעלי ים המלח שבבעלותה, בו היא טוענת כי לא נראה פתרון באופק.

 

"לצערנו הרב, ועד העובדים של כי"ל ים המלח מוביל קו קיצוני ביותר ואין לנו אלא לעדכן אתכם כי איננו רואים כל סיכוי להגיע להסכמה בקרוב", נמסר בתחילת המכתב. "השבועות האחרונים נטעו בהנהלה ובהסתדרות תקווה כי נפרצה דרך שיכולה להוביל להסכמה, אלא שהוועד מחסל באופן עקבי ומזלזל כל שביב של תקווה או כל רעיון פורץ דרך שהוסכם ע"י ההנהלה וההסתדרות".

 

הנהלת כי"ל המשיכה להפנות אצבע מאשימה כלפי נציגי העובדים. "שעות רבות של דיונים התנהלו סביב הסכמות אלו, ובכל פעם הוועד רומס את ההסכמות או מציב דרישות קיצוניות נוספות", נטען במכתב.

"המו"מ של הימים האחרונים מוכיח בצורה ברורה וחדה לכל המעורבים כי ועד עובדי ים המלח אינו מתכוון לנהל מו"מ כדי להגיע להסכמה מתוך כוונה להגן ולדאוג לעובדים", נמסר בנוסף, "אלא הוא פועל בשחצנות, בחוסר אחריות ובבוטות במטרה לכפות על ההנהלה מצב שבו הוועד מנהל באופן מעשי את החברה, וכדי לשמר את מעמדו העודף של הוועד בנוסף למספר מצומצם של מקורבים".

 

במכתב פירטה ההנהלה בנוגע לחלק מהדרישות שהעבירו נציגי העובדים, שלדבריה מבהירות את הדרך בה מקשה הוועד על הגעה להסכמות. לטענת כי"ל, הנציגים דרשו בין השאר צפייה בטלוויזיות וערוצי בידור וספורט במשמרות בכל רחבי המפעל, היתר לעובדים לישון במהלך המשמרת למרות הסכנה הבטיחותית הנובעת מכך, ביטול הליכים משמעתיים של שלושה עובדים המקורבים לוועד והתנגדות לניוד עובדים שימנעו פיטורים נוספים בשלוש השנים הבאות.

 

האשמות קשות מצד ההנהלה כלפי ועד העובדים. הפגנה בדרום נגד כי
 

האשמות קשות מצד ההנהלה כלפי ועד העובדים. הפגנה בדרום נגד כי"ל(אלמוג בוקר)

יו"ר ועד העובדים: "הנהלת כי"ל ממשיכה להמציא שקרים"

זמן קצר לאחר פרסום המכתב שנשלח הגיב יו"ר ועד עובדי מפעלי ים המלח, ארמונד לנקרי, להאשמות החברה וטען כי העבירה פרטים לא נכונים. "הנהלת כי"ל ממשיכה להמציא שקרים כדי להצדיק את התנהלותה הביריונית במהלך המו"מ, אותו היא מנהלת שלא בתום לב", אמר לנקרי.

 

"הנהלת כי"ל היא זו שמעלה דרישות חדשות, שעיקרן הוא צמצום כוח האדם ושינויים ארגוניים שיחולו אך ורק על עובדי ההסכם הקיבוצי ולא על העובדים בהסכמים אישיים או על עובדי מיקור החוץ, אשר אותם היא יכולה לפטר בכל רגע נתון. הדבר מעיד על כך כי כי"ל פועלת לצמצם ככל הניתן את הפעילות בישראל כדי שתוכל להבריח את החברה לחו"ל בניגוד לתנאי מניית הזהב. אני מקווה כי משרד האוצר יתערב וישמור על אוצרות הטבע של ישראל", הוא הוסיף.

 

 

 

"הנהלת כי"ל פועלת כדי להבריח את החברה לחו"ל". ארמונד לנקרי, יו"ר ועד עובדי מפעלי ים המלח(חדשות 10)