שלט מחאה שתלו פעילים לרווחת בע"ח בפארק הירקון, החזית לשחרור בעלי החיים

גם השנה: פעילים לרווחת בעלי החיים פיזרו שלטי מחאה ופגרים בפארק הירקון

שלטים בגנות אכילת בשר פוזרו בעשרות שולחנות ועמדות צלייה על האש בפארק התל אביבי, במחאה על מנהג אכילת בעלי חיים ביום החג הלאומי. אלא, שהפעם הותיר מזג האוויר הסגרירי את הפארק מיותם יחסית ממבקרים אוכלי בשר, בעוד שאלפי ישראלים שמו את פעמיהם לאירוע המנגל הטבעוני אשר נערך ברעננה

"לא חוגגים עצמאות בשעבוד בעלי חיים"- כך נכתב על אחד ממספר שלטים שפוזרו היום (חמישי), יום העצמאות, במספר נקודות מנגלים בפארק הירקון שבתל אביב על ידי פעילי "החזית לשחרור בעלי החיים". כמו בשנה שעברה, הניחו הפעילים לצד השלטים את פגריהם של עשרות בעלי חיים, כמחאה על אכילת בשר ביום החג הלאומי.


"אנו נהיה בכל מקום בכדי להזכיר מה אתם מעוללים לבעלי החיים הנטבחים בעינויים מחרידים. כ-300 מיליון מהם בכל שנה רק בישראל. גופות בעלי החיים שפוזרו ברחבי הפארק הם בודדים מתוך 30 מיליון שלא שורדים ומצליחים להגיע בכל שנה לבית המטבחיים בגלל קריסת מערכות ומחלות אינספור הקיימות בתעשייה זו", נכתב בעמוד הפייסבוק של הארגון.


לצד זאת ועל אף מזג האוויר הסגרירי, השתתפו היום אלפי ישראלים באירוע מנגל טבעוני שאירחה עמותת "ויגן פרנדלי" בפארק רעננה. בעמותה מוסרים כי האירוע, המהווה אלטרנטיבה למנהג אכילת בעלי החיים ביום העצמאות, הפך למסורת שמספר המשתתפים בה גדל משנה לשנה.