מני נפתלי ובני הזוג נתניהו, חדשות 10, לע"מ

נפתלי: "שרה נתניהו השתמשה בתקציב לשיפוץ המעון הרשמי לבניית המספרה הפרטית"

אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה הגיש תביעת דיבה נגד מספר גורמים בסביבת ראש הממשלה לאחר שניסו לקשור בינו למסקרנות דוח המבקר. בתביעה חשף נפתלי טענות חדשות על ניפוח ההוצאות במעון הרשמי. בין הנתבעים: יועץ התקשורת של ראש הממשלה, ניר חפץ, ועורך הדין של משפחת נתניהו, דוד שומרון

במקביל לעדותו במשטרה, ממשיך אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה, מני נפתלי, לחשוף טענות חדשות על ההתנהלות הכספית במעון הרשמי בירושלים. נפתלי הגיש היום (שלישי) תביעת דיבה נגד מקרוביו ויועציו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שלטענתו ניסו לקשור בינו לבין מסקנות דוח מבקר המדינה באשר להוצאות המופרזות במעון. לצד דחיית הטענות, גולל נפתלי גם טענות חדשות.

 

לדברי נפתלי, התביעה הייתה אמורה להיות מוגשת בראש ובראשונה נגד ראש הממשלה והשרים יובל שטייניץ וגלעד ארדן, אלא אלה "מסתתרים מאחורי חסינותם כחברי כנסת וחברי ממשלה".

 

הצטרפו לחדשות 10 בפייסבוק לכל החדשות והעדכונים

 

בכתב התביעה, טוען נפתלי, בין היתר, כי רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, קיבלה תקציב של 40 אלף שקלים לשיפוצם של שני חדרי שינה בקומת המגורים במעון ברחוב בלפור, אולם הורתה לעובדים לצבוע את קירות החדרים "כדי ליצור מצג שווא לפיו החדרים אכן שופצו". לדבריו, בכסף השתמשה נתניהו להקמת המספרה הפרטית במעון.

 

נפתלי מציג גם תמונה של ארוחות מפוארות ומנופחות, לטענתו, במעון הרשמי. בין היתר הוא מזכיר את העלאת מספר הסועדים בארוחה שהוזמנה מהשף שלום קדוש כדי להגדיל את התקציב, וכן הזמנת כמויות גדולות של אוכל לחגיגות יום ההולדת של ראש הממשלה, עבורן דווח על הזמנת אורחים רבים יותר מאלה שנכחו בפועל. עוד טוען נפתלי שנתניהו אילצה אותו להוציא כסף מהקופה הקטנה ולקנות מוצרים אישיים עבורה, דוגמת סוללות, חומרי ניקוי ומשחות שיניים.  

 

נתניהו, שטייניץ וארדן.
 

נתניהו, שטייניץ וארדן. "מסתתרים מאחורי חסינותם"(רויטרס (ארכיון))

נפתלי הגישה את תלונתו נגד יועץ ראש הממשלה ניר חפץ, עורך דינו של רה"מ דוד שומרון, עורכת הדין שולי אשבול, עורך הדין יעקב בורובסקי, עורך הדין יוסי כהן ו"גורמים נוספים" ששמם לא נמסר. תביעת הדיבה לא הוגשה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו עצמו.

 

"קצרה היריעה ואף הנייר לא יוכל לספוג את אשר חווה התובע במהלך שנות עבודתו הבודדות בבית ראש הממשלה,  על היחס המשפיל והמבזה מאת גברת נתניהו כמו גם על הפעילויות הבלתי חוקיות אליהן נחשף פעולות אשר נעשו על דעתה של הגברת נתניהו ובידיעתו ואישורו של מר סיידוף", נכתב בתביעת הדיבה.

 

עורכי דינו של נפתלי, שמנהל בימים אלה מערכה משפטית נגד בני הזוג נתניהו, דרשו בימים האחרונים ממשטרת ישראל להציב סביבו אבטחה צמודה. הסיבה, לטענתם של עורכי הדין אסף שרף ועופר אלמוג, היא איומים משמעותיים שקיבל נפתלי על חייו מאז איים לתבוע את ראש הממשלה ורעייתו.

 

"החל מיום שישי נפתלי מקבל איומים על חייו בפייסבוק, בהם נאמר לו בין היתר 'נשחט אותך אם לא תעזוב את ביבי' ו'נוריד לך את הראש, כמו דאע"ש'". עוד טענו עורכי הדין שנפתלי היה קורבן לניסיון תקיפה בעפולה, מצד אדם שסינן לעברו "רד מביבי או שאגמור אותך".

לדברי עורך הדין עופר אלמוג, "יש איומים משמעותיים על חייו של מני נפתלי. בימים האחרונים זה רק הלך והתגבר. אנחנו נפנה למשטרה כדי שתבדוק בכובד ראש את הטענות האלה, כי אנחנו מרגישים שמדובר באיומים משמעותיים".

 

עדכון ראשון: 14:25