הותר לפרסום: רב-סרן יוחאי קלנגל וסמל-ראשון דור חיים ניני נהרגו בתקרית בגבול לבנון

רב-סרן יוחאי קלנגל (25) מהר גילה, וסמל ראשון דור חיים ניני (20) משותיןהם שני חיילי צה"ל שנהרגו היום בתקרית שאירעה בגזרת הר דב שבגבול לבנון, כך הותר הערב לפרסום. ראש הממשלה נתניהו: "מי שעומד מאחורי ההתקפה היום ישלם את מלוא המחיר"

הותר לפרסום כי רב סרן יוחאי קלנגל בן 25 מהר גילה, וסמ"ר דור חיים ניני בן 20 ממושב שתולים שבדרום הם שני לוחמי צה"ל שנהרגו היום (רביעי) בתקרית שאירעה בגבול לבנון, בה נפצעו בנוסף שבעה חיילים באורח קל עד בינוני.

 

קלנגל היה מפקד הפלוגה המסייעת של גדוד צבר בחטיבת גבעתי ובשנה האחרונה אף קיבל אות קצין מצטיין הרמטכ"ל. הוא הותיר אחריו אישה וילדה בת שנה. טרם נמסר מועד הלוויתו.

 

ניני, לוחם בגדוד צבר, התגייס לצה"ל באוגוסט 2013 ולחם במהלך מבצע "צוק איתן". הלוויתו תתקיים מחר בשעה 14:30.

"דור הוא הגיבור של המשפחה", אמר הערב אביאל ניני, אחיו של דור. "הוא עבר את צוק איתן אחרי שחודש וחצי לא ישנו בלילות והתפללנו שיחזור. עשינו מסיבה ענקית עם כל החברים והמשפחה", תיאר האח בדמעות והוסיף כי דור אהב מאוד את הצבא, חייך תמיד ואהב לעזור. "הוא לא פחד משום דבר, תמיד חייך והיה מוקף חברים ואהבה. ילד שמח, גיבור ואהוב".

 

מתחקיר ראשוני של התקרית עלה כי החילים נסעו לכיוון דרום מהכפר רג'ר ברכב איסוזו לא ממוגן ובג'יפ. סמוך לשעה 12:00 בצהריים, כששני רכבי הסיור פנו שמאלה נורו חמישה טילי נ"ט לעברם. בתקרית נפצעו כאמור שבעה חיילים נוספים באורח קל עד בינוני. הם פונו לבתי החולים "זיו" שבצפת ורמב"ם שבחיפה.

 

"מי שעומד מאחורי ההתקפה היום ישלם את מלוא המחיר. מזה זמן איראן מנסה באמצעות חיזבאללה להקים חזית טרור נוספת נגדנו מרמת הגולן", אמר היום ראש הממשלה בנימין נתניהו.

 

הוא הוסיף כי "אנחנו פועלים בתקיפות ובאחריות נגד הניסיון הזה. ממשלת לבנון ומשטרו של אסד שותפים באחריות להשלכות של ההתקפות שיוצאות משטחם נגד מדינת ישראל. בכל האירועים הללו, המשימה שלנו היא להגן על מדינת ישראל. השיקול היחיד שעומד לנגד עיננו הוא ביטחון מדינת ישראל וביטחון אזרחי ישראל. כך פעלנו וכך גם נמשיך לפעול".

 

סרן יוחאי קלנגל (מימין) וסמ
 

סרן יוחאי קלנגל (מימין) וסמ"ר דור ניני, שני ההורגים בפיגוע בגזרת הר דב(פייסבוק)