סערת פרישר גוטמן: מה עומד מאחורי ההצהרה המפתיעה של איכילוב?

הדיווחים בתקשורת על כך שפרישר גוטמן לא חלה בסרטן ושביה"ח טעה באבחנתו, התבססו על הנתיחה שלאחר המוות, אך לא ניתן להסתמך עליה. אז איך הגיע הדובר למסקנות הללו?

הצהרתו המפתיעה היום (ראשון) של דובר איכילוב, אבי שושן, לפיה אמיר פרישר גוטמן חלה בסרטן, הגיעה בתגובה לדיווחים הרבים בתקשורת לאחר מותו של הזמר, לפיה הנתיחה לאחר המוות מראה כי הוא לא חלה בסרטן, בניגוד לאבחנת בית החולים.

אולם לא ניתן להסתמך על הנתיחה שלאחר המוות כדי לקבוע אם לאדם היה סרטן בעבר - במידה והוא הבריא מהטיפול שקיבל. כלומר, אם פרישר גוטמן חלה בסרטן שנסוג בעקבות הטיפול שקיבל - הנתיחה תראה זאת.

>> לכתבות נוספות - חדשות עשר:

הסתיים המשבר בקואליציה: חוק מרכולים מרוכך, ליצמן סגן שר
סקר חדשות עשר: שוויון בין "הליכוד" ל"יש עתיד", המחנ"צ נחלשת
פרסום ראשון: מסתמן - איבגי יודה, לא יוגש נגדו כתב אישום

הביטחון של איכילוב שפרישר גוטמן אכן חלה נובע מהעובדה שחמישה פתולוגים בכירים, שלושה של בית החולים ועוד שניים חיצוניים, הגיעו למסקנה על פי בדיקות הביופסיה, שבוצעו לזמר בעת אבחון המחלה, שאכן היה לו סרטן. כיוון שבדיקות ביופסיה אלו לא הועברו בכלל למכון לרפואה משפטית - אין ביכולתם לקבוע אם פרישר גוטמן חלה בסרטן בעבר.

אמיר פרישר גוטמן בסדרה מחוברים
 

אמיר פרישר גוטמן בסדרה מחוברים (צילום מסך באדיבות HOT )

 


תגובתו של דובר ביה"ח איכילוב הגיעה גם בעקבות התביעה שהגישה משפחתו של פרישר גוטמן נגד בית החולים.
"מה שקרה עם אמיר פרישר גוטמן זה הפייק ניוז הגדול ביותר שהיה כאן, היה לו סרטן", אמר שושן, "אחת הסיבות שלא יצאנו אנחנו בבית החולים עם הצד שלנו לתקשורת, היא כי יש לנו כבוד לאמיר".

משפחת פרישר גוטמן הגיבה להודעה כשטענה שהיא שרלטנות לשמה. "דגימות המעבדה שנלקחו מאמיר היו לפני הטיפולים הכימותרפיים והתוצאות לימדו שאין מדובר בסרטן", מסר עורך הדין אפי נווה המייצג את המשפחה, "לא ניתן לטעון שהטיפולים העלימו את הסרטן".

"מצער לראות שאיכילוב, במקום להכיר באחריות נאחז בטענה חסרת הבסיס שאמיר חלה בסרטן", הוסיף עו"ד נווה, "אולי רצוי שאיכילוב יסביר כיצד בתל השומר לא מצאו אבחנה כזו והניסיון לטעון טענה מסוג זה אינו מכבד את איכילוב ועומד בניגוד חד לחוות דעת מומחים רפואיים בינלואמיים כמו גם תוצאות בדיקות תל השומר".

אמיר פרישר גוטמן טבע בים בחודש יולי האחרון כשניסה להציל את אחייניתו שנסחפה לעומק הים בחוף נווה ים שבצפון. הוא נמשה על ידי מתרחצים וגולשים ופונה לבית החולים רמב"ם כשהוא מחוסר הכרה וללא דופק, תוך ביצוע פעולות החייאה. הרופאים נלחמו על חייו אך נאלצו לקבוע את מותו ביום שלמחרת.