השר כחלון בכנס "ברית פיקוח", חדשות עשר

כחלון נגד לפיד: במקום להלחם נגד חוקים, מצייצים ממסעדות יוקרה

בריאיון לתכנית "המטה המרכזי" מתח שר האוצר ביקורת חריפה על קודמו בתפקיד, ושב וטען כי לא התקפל בסוגיית "חוק ההמלצות". "תמכתי בחוק כבר לפני 15 שנים כשהייתי עוזר השר לביטחון פנים", אמר, "כל הגידופים הללו לא משפעים עלי"

סערת חוק ההמלצות: שר האוצר משה כחלון התראיין הערב (שבת) בתכנית "המטה המרכזי", ומתח ביקורת על יו"ר יש עתיד וקודמו בתפקיד, שר האוצר יאיר לפיד. "אני מקנא בצייצנים האלו שיש להם זמן לשבת במסעדות יוקרה בזמן ההצבעות על חוק ההמלצות".

"זה לא חוק פרסונלי", טען עוד, "יש הפרדה בין חקירות מתנהלות לחקירות חדשות. בחקירות מתנהלות, היועץ המשפטי יחליט אם הוא רוצה לבקש את ההמלצות או לא. זה בידיים שלו. תמכתי בחוק כל הזמן, עוד כשהייתי עוזר השר לביטחון פנים עוזי לנדאו לפני 15 שנים. זה הכל מסגור עיתונאי. כל הגידופים אללו לא משפיעים עליי".

לכתבות נוספות בנושא >>

"מושחתים נמאסתם": בשל חוק ההמלצות - רבבות הפגינו בת"א

אבי גבאי: "יש לנו תרבות ממשלתית מושחתת שמתחילה מלמעלה"
דוד ביטן: "אם החקירה בענייני תתקדם, חוק ההמלצות לא יחול עלי"

 

"מצייצים ממסעדות יוקרה". לפיד(חדשות 10)

מוקדם יותר מתח גם יו"ר העבודה, אבי גבאי, ביקורת על התנהלות הממשלה בצל חוק ההמלצות. "יש לנו כאן תרבות ממשלתית מושחתת שמתחילה למעלה", אמר, "כשאין שום תגובה אמתית של רה"מ לאירועי שחיתות קשים, מבינים שיש לגיטימציה לשחיתות. כשדני דנון מחלק 15 מיליון שקל לפעילים ואף אחד לא עושה עם זה כלום, כשממנים שר ביטחון כמו אביגדור ליברמן, שהוא ראש מפלגה שהיא כל כולה שחיתות, מבינים שהמסר לעם ישראל ששחיתות זה בסדר. זה המסקר שמעביר רה"מ לאזרחי ישראל".

ועל רקע חוק ההמלצות, מתקיימת הערב בשדרות רוטשילד שבתל אביב הפגנה נגד הממשלה. בעקבות ההפגנה, רחוב רוטשילד נחסם לתנועה מרחוב הרצל ועד נחלת בנימין, בשני הכיוונים. לטענת המארגנים, כ-15 אלף איש הגיעו להפגנה. הפגנה נוספת מתנהלת מול ביתו של שר האוצר משה כחלון בחיפה.